Jäta menüü vahele
Ajateenistusest
 
Notifications
Clear all

Ajateenistusest

7 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
354 Vaatamised
 Maie
(@Maie)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#2685]

Mure selline. Meie firmast üks noormees peaks ajateenistusse minema,aga tema oli kusagilt kuulnud,et väikse beebi isasid ei võeta. Juhul kui kellegil on asjast aimu , palun andke teada!



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

KAITSEVÄETEENISTUSE SEADUS
§54. Ajapikenduse andmine perekondlikel ja majanduslikel põhjustel

Perekondlikel või majanduslikel põhjustel antakse kutsealusele ajapikendust, kui esineb vähemalt üks järgmistest asjaoludest:
1) ta on lapsevanem, eestkostja või muu last ülalpidav isik perekonnaseaduse (RT I 1994, 75, 1326; 1996, 40, 773; 49, 953; 1997, 28, 422; 35, 538; 2000, 50, 317; 2001, 16, 69; RT III 2001, 15, 154; RT I 2001, 53, 307; 2002, 53, 336) tähenduses, kes peab üleval vähemalt kahte või üksinda vähemalt ühte last;
2) ta on ainus isik, kes hooldab raske või sügava puudega inimest, kelle ülalpidamise kohustus tuleneb perekonnaseadusest.



   
ReplyTsiteeri
 Maie
(@Maie)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Aitüma! Nüüd kohe järgmine küsimus. Kuna ei ole pikemat aega olnud vaja töölepingut lõpetada seoses ajateenistusse minemisega avastasin praegu oma üllatuseks,et TLS § 111 on kehtetu.Millise § järgi siis nüüd noormeeste tööleping tuleb lõpetada ?



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Sellisel juhul töölepingut ei lõpetata vaid peatatakse:
TLS §55. Töölepingu peatumise alused
Tööleping peatub:
7) ajaks, mil töötaja on ajateenistuskohustuse täitmisel, teenib asendusteenistuses või võtab osa õppekogunemisest ;



   
ReplyTsiteeri
 Maie
(@Maie)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Järjekordsed tänud! See tähendab siis seda,et firma on kohustatud noormehe peale ajateenistust uuesti tööle võtma,kas nii?



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

just nii



   
ReplyTsiteeri
 Maie
(@Maie)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Asi selge,aitäh!



   
ReplyTsiteeri