Mure selline. Meie firmast üks noormees peaks ajateenistusse minema,aga tema oli kusagilt kuulnud,et väikse beebi isasid ei võeta. Juhul kui kellegil on asjast aimu , palun andke teada!
KAITSEVÄETEENISTUSE SEADUS
§54. Ajapikenduse andmine perekondlikel ja majanduslikel põhjustel
Perekondlikel või majanduslikel põhjustel antakse kutsealusele ajapikendust, kui esineb vähemalt üks järgmistest asjaoludest:
1) ta on lapsevanem, eestkostja või muu last ülalpidav isik perekonnaseaduse (RT I 1994, 75, 1326; 1996, 40, 773; 49, 953; 1997, 28, 422; 35, 538; 2000, 50, 317; 2001, 16, 69; RT III 2001, 15, 154; RT I 2001, 53, 307; 2002, 53, 336) tähenduses, kes peab üleval vähemalt kahte või üksinda vähemalt ühte last;
2) ta on ainus isik, kes hooldab raske või sügava puudega inimest, kelle ülalpidamise kohustus tuleneb perekonnaseadusest.
Aitüma! Nüüd kohe järgmine küsimus. Kuna ei ole pikemat aega olnud vaja töölepingut lõpetada seoses ajateenistusse minemisega avastasin praegu oma üllatuseks,et TLS § 111 on kehtetu.Millise § järgi siis nüüd noormeeste tööleping tuleb lõpetada ?
Sellisel juhul töölepingut ei lõpetata vaid peatatakse:
TLS §55. Töölepingu peatumise alused
Tööleping peatub:
7) ajaks, mil töötaja on ajateenistuskohustuse täitmisel, teenib asendusteenistuses või võtab osa õppekogunemisest ;
Järjekordsed tänud! See tähendab siis seda,et firma on kohustatud noormehe peale ajateenistust uuesti tööle võtma,kas nii?
just nii
Asi selge,aitäh!