Notifications
Clear all
Üldine
4
Postitused
1
Kasutajad
0
Reageerimised
892
Vaatamised
Topic starter
30/03/2004 9:33 p.l.
Laps on 1,5 aastane,olen tööl olnud alates jaanuarist.Tahaks minna puhkusele aga tööandja ütleb ,et enne ei saa kui juunis, siis saab 6 kuud täis.Kas mul on õigus minna puhkusele siis kui seda ise soovin või alles siis kui 6 kuud on täis?
31/03/2004 11:35 e.l.
Kui see on selle tööandja juures esmane tööaasta,siis tekib õigus puhkusele peale kuut töökuud s.o.2,33*6=14 päeva.Hiljem laieneb sulle puhkuseseaduse paragr.16.
31/03/2004 1:31 p.l.
Tööandja ei ole jah seduse järgi kohustatud andma kuid ta võib seda siiski kokkuleppel teha - seadus ei keela ettevõttel puhkust varem anda. Katsu kokkuleppele jõuda ehk tullakse vastu.
31/03/2004 1:35 p.l.
Täpsustuseks:
Puhkuseseaduse §13 punkt (3) lubab poolte kokkuleppel esimesel tööaastal anda puhkust sõltumata töötatud ajast.