Jäta menüü vahele
Allahindlus käibema...
 
Notifications
Clear all

Allahindlus käibemaksuga või käibemaksuta hinnast?

3 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
470 Vaatamised
(@sulesiil)
Joined: 15 aastat tagasi
Postitused: 2
Topic starter   [#8472]

Tere!
Kas on olemas mingisugust seadust, mis reguleerib allahindluse rakendamist?
Näiteks, tellisin ühe kauba, kus oli arvel nii, et ilma käibemaksuta summast oli allahindlus tehtud ja pärast oli lisatud 20% käibemaks.

Meie kassaaparaadis toitlustusasutuses aga on hinnad juba koos käibemaksuga, ja
allahindlus läheb käibemaksuga summast maha. Kumb on siis õige?
Kas allahindlus käibemaksuga hinnast või ilma käibemaksuta hinnast?



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Aga vahet ju pole!

Toome näite:
toode maksab koos käibemaksuga 10€
allahindlus 30%

käibemaksuta summa on 8,33 maha 30% ehk 2,50 jääk 5,83 liidame käibemaksu summas 1,17 uus hind 7€

Kohe 10€ 30% on ju samuti 7€

Milles probleem?



   
ReplyTsiteeri
(@sulesiil)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Jah, vabandan, paanika-jaanika tekkis enne kui mõte liikuma hakkas..loomulikult vahet pole 🙂



   
ReplyTsiteeri