Tere, mis karistusi võib rakendada töötajale, kes väidetavalt on väga haige ja ootab kodus haigevoodis uuringutele pääsemist - haigusleht on kestnud juba 3 nädalat - samas ise aga käib nädalavahetuse õhtutel diskol ja on seal üks kõvemaid karglejaid pealt nägijate sõnul.! Kas sellist töötajat on õigus vallandada?
Ei ole õigus.
uuri haigekassast mida sellisel juhul ette võtta
imelikul õigus
Ei ole õigus. Haiguslehel viibides on töötaja kui püha lehm, kelle suhtes võib sanktsioone rakendada alles peale neljakuulist järjest haigeks olemist või peale viiekuulist haigeksolemist aasta jooksul. Lisaks sellele ei sätesta seadus seda, et haiguslehel viibija ei või haiguslehel viibides kusagil väljas liikuda, karelda, joosta vms. Väljaarvatud juhul, kui haiguse põhjuseks on ilmselgelt aktiivse tegevusega vastuolus asi (nt jalaluumurd vms - töötaja aga tantsib diskot). Sel juhul võib tööandja pöörduda arstide liidu või mingi taolise institutsiooni poole, et teha märgukiri perearsti tegevuse kohta...