Jäta menüü vahele
haigusleht
 
Notifications
Clear all

haigusleht

5 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
431 Vaatamised
(@Liina)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#1653]

Olin haiguslehel aprilli algul. Andsin haiguslehe tööandjale, kuid tänaseks 19. maiks pole haigusleht haigekassasse laekunud, mistõttu on haigusraha saamata jäänud. Kas mul on õigus nõuda hüvitust, kui jah, siis kui palju. KIIRE



   
Tsiteeri
(@kessu)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

1) kus sa võtad, et haigusleht pole haigekassasse laekunud? Kas helistasid haigekassasse?
2) Soovitan uurida tööandjalt järgi kas ta saatis ära, äkki kogemata on jäänud haigusleht saatmata.
3) haigekassal on õigus alates haiguslehe kätte saamisest 30 päeva jooksul raha üle kanda



   
ReplyTsiteeri
(@raiks)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Haigusraha suurus üldjuhul 80% eelmisel kalendriaastal laekunud sotsiaalmaksuga maksustatavalt tasudelt. Eesimese haiguspäeva eest ei maksta.
Kessul on õigus, kõigepealt helista haigekassasse.



   
ReplyTsiteeri
(@Liina)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

helistasin haigekassasse, sinna pole haigusleht jõudnud. Küsisin ka valla raamatupidajalt, ka temani pole haigusleht jõudnud. kuid tööandja väidab, et viis selle raamatupidajale. 20. mail viisin raamatupidajale dublikaadi haiguslehest. Kuid haigusraha pole siiani saanud. küsimus oli:Kas mul on õigust saada hüvitust viivituse pärast. tänan.



   
ReplyTsiteeri
 ellt
(@ellt)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Liina, äkki oled haiguslehe ajal töötanud või ei ilmunud arsti vastuvõtule õigel ajal (on veel ka mitu teist põhjust, kui hüvitist ei määrata). See peaks olema ka haigulehele märgitud. Võib olla oled uus töötaja, keda unustati Haigekassasse kandmast, ei ole pangaarvet märgitud, vms. ka see võib vahest juhtuda. Nüüd hüvitisest: Kui unustati sind kindlustamast, on sul õigus saada hüvitis terves ulatuses, kuid seda maksab juba tööandja. Kust ta raha võtab (töötajalt, kes ei täitnud oma kohustust või eelarvest), on tema siseasi.
Kui aga tekib probleeme haigekassas (nt. ülekandmisega), saadavad nad sulle ise kirja.



   
ReplyTsiteeri