Jäta menüü vahele
haigusraha
 
Notifications
Clear all

haigusraha

5 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
354 Vaatamised
 mai
(@mai)
Joined: 19 aastat tagasi
Postitused: 6
Topic starter   [#7250]

Töötan, on olemas põhikoht, ja teen ka FIEna tööd. Olen maksnud sotsmaksu vastavalt tuludele. Kas haiguslehe eest, mis on esitatud põhikohta, makstakse mulle haigushüvitist ja ka sotsmaksu makstud summa pealt FIE-na? Või ma pean esiatama teise haiguslehe veel haigekassasse? Olen rase ja haigestunud. Minule makstakse alates 2. päevast haiguslehe eest haigekassast? Aga kui saan kätte nn dekreeti mineku lehe, mitu lehte siis mul peab olema, et saada ka FIEna tasutud sotsmaksust hüvitist? Soovin selgitusi. Tänan.



   
Tsiteeri
 mai
(@mai)
Joined: 19 aastat tagasi
Postitused: 6
Topic starter  

Aidake leida vastust.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Haigekassaga võta ühendus, see nende töö.



   
ReplyTsiteeri
 HR
(@HR)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Haigekassa maksab töövõimetushüvitist tulenevalt eelmisel aastal laekunud sotsiaalmaksu summadest - s.t nii põhikohalt laekunud sots maks + FIE-na tasutud sotsiaalmaks kokku.



   
ReplyTsiteeri
 HR
(@HR)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

ja veel, piisab täiesti ühe lehe esitamisest põhitöökohta. Siin peadsilmas pidama seda,et sa ei saa ka FIE-na jätkata, sest töövõimetuslehe ajal ei tohi sa saada sots.maksuga maksustatavat tulu.



   
ReplyTsiteeri