Jäta menüü vahele
haigusraha
 
Notifications
Clear all

haigusraha

9 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
257 Vaatamised
(@haige)
Joined: 19 aastat tagasi
Postitused: 1
Topic starter   [#4508]

Kuidas arvestatakse haigusraha? põhipalgast(keskmisest)? mis aja põhipalgast? - olin 2 nädalat haiguslehel, kas siis arvestatakse 10 tööpäeva?



   
Tsiteeri
(@Sirje)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Arvestuse aluseks võetakse eelmise aasta (2006.a. ) sots.maksuga maksustatud tulu.
Makstakse teisest päevast ja 80 %.



   
ReplyTsiteeri
 .
(@.)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

haigusrahade arvestus käib kalendripäevades



   
ReplyTsiteeri
(@ülts)
Joined: 19 aastat tagasi
Postitused: 1
 

mul on selline küsimus:)olen rase ning sellega on muresid,arstid andsid mulle siniselehe,kas ma saan 100% v?või ei saa?tänan



   
ReplyTsiteeri
 h
(@h)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Sünnitusleht on 100%, aga lihtsalt haigusleht on 80 %, esimene päev maha ja tulumaks ka.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ei saa.
Kui oled töölt vabastatud kergema töö puudumise tõttu, maksab haigekassa haigushüvitist 80% ühe kalendripäeva keskmisest tulust (arvutatuna eelmise aasta sotsiaalmaksuga maksustatavalt tulult).
http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/yleviimine/



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Parandan h-i vastust - hüvitis makstakse esimesest päevast, 80%, miinus tulumaks.



   
ReplyTsiteeri
 .
(@.)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

haigusleht ikka teisest päevast, tegu pole ju kergemale tööle üleviimisega raseduse ajal.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Vabandan, kui tegemist ei ole kergema töö puudumise lehega.



   
ReplyTsiteeri