Töötajaga lõpetati tööleping (86 punkt 3 -töötajate koondamine) ilma etteteatamiseta. ta sai rahalist hüvitist 8 keskmist palga ulatuses. Töötaja arvab, et töölepingu lõpetamine on seadusevastane, teeb vaidlustust vastava asutusse (kohtusse). Asi lahendatakse töötaja kasuks, aga töötaja ei soovi tööle ennistamist, vaid soovib hüvitist. Kas töötaja peab tagastama tööandjale alguses makstud hüvistist (8 keskmist palka)?
kirjuta ikka nii nagu asi on:kas ta tegi selle kohtusse kaebamise jne juba läbi või kavatseb seda alles teha ja miks ta arvab et on seadusevastane.
On selline tark raamat nagu " Korrektsed töösuhted 2006".
Lhk.53
Riigikohus on asunud seisukohale,et koondamise tõttu töölepingu lõpetamise ebaseaduslikuks tunnistamise korral langeb ära ka töötaja õigus saada koondamishüvitisi ning selleks väljamakstud summasid on hiljem võimalik tööle ennistatud töötaja palgast kinni pidada. Kui töötaja tööle ennistamist aga ei ei soovinud, on tööandjal õigus pöörduda töövaidluskomisjoni koondamishüvitise tagastamise nõudega. Ehk on sellest jutust tsipake kasu.
Aga miks ta seda teeb? 8 kuu eest hüvitist on tal ju õigus saada vastavalt seadusele ja selle ta ju sai.Mis hüvitist ta veel tahab ? Ei saa aru.