Alustas tööd uus firma mai keskel. Haigekassas liituti juuni keskel. Mis ajast peab maksma juh. liikmetele juhatuse liikme tasu, selleks et sotsmaks oleks makstud ja haigekassa kindlustus kehtiks.
Teist töökohta ei oma? Või vahetult enne ehk omas?
Küsin sellepärast, et juhatuse liikme kindlustus tekib 3 kuu pärast kui ei olnud kehtivat kindlustust.
Eelnevalt omas teist töökohta.
Kui mai-juuni veel kindlustus olemas peaks sm vähemalt min. maksma juuli kuu eest(10-ks aug.) kui juunis lõppes peaks sm maksma 10-ks juuliks juuni kuu eest. Seda siis juhul kui j.l.tasu pole makstud(või tasu väiksem 2000) muidu ikka tasu pealt 33% sm.
Suured tänud. Tead ehk ka kuidas prokuristile maksta. Käsunduslepingu alusel 2000 ? Mul on just see probleem, et firma algusjärgus ja tasu inimesed nii väga ei tahagi. On vaja ainult, et sotsmaks jookseks
Prokuristi võtad haigekassas arvele võlaõigusliku lepingu alusel kui lepingu tähtaeg üle 3-kuu. Muu sama. Mõnes kuus võiks ikka tasu ka maksta eriti siis kui isikutel muud sissetulekut ei ole.
Mõnes kuus. Mina sain aru, et iga kuu peab sotmaksu maksma 660.
sots.maksu küll jah muidugi, pidasin silmas tasu.
Mis moodi see ainult sotsmaksu maksmine käib, et mingit tasu ei arvestagi. Maksad ainult maksuametile sotsmaksu?
Mis moodi see ainult sotsmaksu maksmine käib, et mingit tasu ei arvestagi. Maksad ainult maksuametile sotsmaksu?
Mis moodi see ainult sotsmaksu maksmine käib, et mingit tasu ei arvestagi. Maksad ainult maksuametile sotsmaksu?
Väga õige lähenemine kui maksate ka tasu iga kuu(maandab riski kui isik mujalt sissetulekut ei oma). Aga kui mõni kuu mingil põhjusel tasu ei maksta siis TSD lahtrisse sm 660 ja MvTa Jah.
Suured tänud