Küsimus järgmine- kui AS jagatakse kaheks s.t. tekib juurde OÜ ja sinna kanditakse üle osa vara ja ka osaliselt TÖÖTAJAD, kas sellisel juhul töötajal jääb kehtima vana tööleping või tuleb tööandjal teha töötajaga juba uus!? Juhul kui uus -kas töötajal on võimalik sellest keelduda ja mis võivad olla selle tagajärjed
Mina näen kahte võimalust:
1. Eelmises töökohas töölepingud lõpetatakse, makstakse välja lõpparved (puhkusekompensatsioon!), uues töökohas sõlmitakse töötajatega uued töölepingud.
2. Uues töökohas võetakse töötajad üle koos vanade lepingute ja puhkusekohustustega. Töölepingusse tehakse töölepingu muudatus -uueks tööandjaks on... jne.
Eeval on õigus, et sõlmitakse uued lepingud. Kuid see on juhul kui töötaja on nõus üle minema. Kui töötaja ei ole uues firmas pakutavate tingimustega nõus võib ta loobuda ning ta saab kompensatsiooni koondamise sätetele vastavalt.