küsimus järgmine: kui mind on võetud tööle täis tööajaga(kohaga) ja nüüd tahab ülemus vähendada tunde 138ni ja tänu sellele hakkan saama alla miinimumi palka, kas see on õige või peab ülemus mulle siiski maksma vähemalt miinimumi, isegi siis kui minu tunnid täis ei tule? palun abi sest praegu on suur lahing sellepärast.
Ühepoolselt ta seda otsustada ei saa.
aga ülemus peab saama minu nõusoleku, et vähendada minu palka?
Töömahu ajutisel vähenemisel on tööandjal õigus kehtestada töötajale kuni kolmeks kuuks aastas osaline tööaeg. On vaja tööinspektori nõusolekut. Kui töötaja töötab osalise tööajaga, ei pea talle maksma miinimumpalka. Kui vähenevad töötunnid, on normaalne, et väheneb ka palk.
§ 33. Osaliselt tasustatav puhkus tööandja ettepanekul
(1) Töömahu või tellimuste ajutisel vähenemisel võib poolte kokkuleppel ja tööandja asukoha (elukoha) tööinspektori nõusolekul anda töötajale osaliselt tasustatavat puhkust kuni kolmeks kuuks, teatades sellest töötajale kirjalikult ette vähemalt kaks nädalat.
(2) Osaliselt tasustatava puhkuse ajal makstav puhkusetasu ei või olla väiksem kui 60 protsenti Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäärast.
(3) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud töökorralduse muudatusega mittenõustumise korral on töötajal õigus tööandjapoolse töölepingu tingimuste rikkumise tõttu tööleping lõpetada Eesti Vabariigi töölepingu seaduses ettenähtud korras.
(4) Kui tööandja saadab töötaja osaliselt tasustatavale puhkusele ilma töötaja või tööinspektori nõusolekuta, siis on tööandja kohustatud maksma hüvitust saamata jäänud palga suuruses.