Inimesele teatati ette koondamisest 1 kuu. Enne koondamiskuupäeva inimene sureb. Koondamishüvitust ei maksta, aga kas pärijatel on õigus saada etteteatamisest puudujäänud päevade kompensatsiooni? Mis saab hüvitusest?
Ei tea miks koonadamise hüvitist ei maksta???
Kõik summad tuleb arvutada ja ka töötaja pangakontole ülekanda samamoodi kui oleks tema eluajal olnud.
Seaduse järgi oleks nagu tõesti õigem lõpetada tööleping töötaja surma tõttu ja tööandja ei peaks mingeid hüvitisi maksma. Tegelt on olemas kohtulahend, kus lesk kaebas tööandja kohtusse ning võitis ja sai kõik koondamishüvitised. Ei oska kohtulahendi rekvisiite öelda.
Olen imelikuga 100 % nõus. Tööandjal tuleb kõik rahad pärijatele välja maksta nii koondamishüvitus kui ka vähem etteteatatud aja eest.
vaat RKL nr huvitaks küll kohe väga, sest kui ise peaksin hetkel olukorda hindama, siis oleks algselt jah, et koondamine, hüvitis ja veel vähem teatamise eest ka hüvitis. nüüd aga on ju olukord muutunud ja leping lõppeb veelgi varem ja lõppeb ju selle alusel, et töötaja suri. seega on õiguslik olukord ju muutunud. või mis siis esimese variandi puhul käib pärija kuni lepingu lõppemiseni tööl ka või???
Veel üks arvamus:
Küsib: Töötajale anti kätte teade koondamise kohta. Töötaja sureb enne koondamise aja saabumist. Kas tööleping lõpetatakse töötaja surma tõttu? Olen kuskilt lugenud mingit kohtulahendit, et töötaja lesele tuli koondamisrahad välja maksta. On see nii?
Vastab:
Tere,
Ma ei ole sellisest kohtulahendist kuulnud. Seni on ikka nii olnud, et juhul, kui tekib töölepingu lõpetamiseks muu alus enne koondamist, siis lõpetatakse selle muu aluse järgi. Mu meelest ei saa kuidagi surnud inimest koondada.
Ehk Teie kuuldud kohtulahendu puhul töötaja suri siiski pärast koondamisteates näidatud töölepingu lõpetamise kuupäeva ja tal olid hüvitused saamata. Siis oleks asi mõistuspärane.
Kui Teil tööandjana võimalik on, siis võite lahkunu perekonda rahaliselt toetada.
Meeldivat töönädalat soovides
Helve Toomla
No nii, tore! Nokk kinni saba lahti.
Küsin, mis ajst on see juristi vastus?
Tänasest, 05.03.2007.
Võtsin nii kindlalt sõna,sest meil oli aasta tagasi selline juhus . Vestlesime kohaliku tööinspektsiooni juristiga ,tema arvamus oli ,et töötaja või s.t pärijad peaks ikka temale kuuluva raha kätte saama ja õnneks oli meie boss seda meelt,et rahad mis olid töötajale ettenähtud ei saa ju väljamaksmata jätta. Nii see otsus tuligi.Tähendab ,asi on tööandja südametunnistuses.
Maiega samal meelel. Kui töötaja koondati, ei teadnud keegi, et ta mõne aja pärast sureb. Järelikult oli koondamistasudega arvestatud. Pele töötaja surma siis tööandja leiab, et nüüd on hea võimalus kokku hoida? Kahjuks võis koondamisteade anda omapoolse löögi ja kiirendada töötaja surma..samuti inimlikkusest lähtudes oleks seda raha nüüd hädasti omastel matuste korraldamiseks vaja.
lähtudes seaduse nõuetest ja dokumentide õiguslikust vormistamisest jään siiski enda juurde - lepingu lõpetamine töötaja surma tõttu. seega kõik muu vormistus on vale ja ei vasta tegelikule olukorrale.
pooldan igati firmajuhtide südamete olemasolu ja rahamaksmist, aga õiguslikult poolelt siiski mitte koondamishüvitisena vaid siis juba toetusena.
Vormistusest ei ole minu poolt veel siiani juttu olnud ,ainult rahadest.Töölepingu lõpetasime muidugi seoses surmaga ,aga saadaolevad rahad arvestati välja ja maksti pärijatele.