Kuidas ja millal makstakse koondamistasu, kui töötaja on töötanud üle 5a? Kas peale teate andmist 4 kuud peab edasi töötama, kohe ära minema või korraga raha kätte 4 kuu eest ja siis minek või kuidas?
Kui tööstaazi 5-10 aastat siis tuleb koondamisest tööandjal töötajale kirjalikult etteteatada mitte vähem kui kolm kuud, see aeg teed rahus veel tööd ja saad töötasu. Kolm kuud saab mööda siis lõpetatakse tööleping saad lõpparve ja koondamise hüvitust kolme kuu keskmise palga ulatuses.
Kui kolme kuud ette ei teatata siis tööandja on kohustatud maksma töötajale lisaks lõpparvele ja koondamise hüvitusele(kolme kuu keskmise palga ulatuses) veel hüvitust keskmise päevapalga ulatuses iga tööpäeva eest, mille võrra töölepingu lõpetamisest vähem ette teatati.