Jäta menüü vahele
Küsimus töölepingu ...
 
Notifications
Clear all

Küsimus töölepingu lõpetamise kohta.

2 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
246 Vaatamised
(@Pille)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#4401]

Sõlmisin töölepingu,kuid tööle pole veel asunud,nüüd tuli parem pakkumine teisest firmast(töötasu on ju oluline)Kas saan töölepingu lõpetada päevapealt?Kuna mingit töösuhet veel ei ole.



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

§ 120. Töölepingu tühistamise alused

Töölepingu võib enne tööle asumist tühistada poolte kokkuleppel, samuti töötaja või tööandja algatusel.

§ 121. Töölepingu tühistamine poolte kokkuleppel

(1) Poolte kokkuleppel võib töölepingu tühistada mis tahes põhjusel.

(2) Tööandjalt lepingu järgi saadu tagastamine otsustatakse poolte kokkuleppel.

§ 122. Töölepingu tühistamine töötaja algatusel

(1) Töötaja võib tühistada töölepingu, kui tööle asumine on takistatud:
1) tema ajutise töövõimetuse tõttu;
2) ootamatute perekondlike või ootamatute isiklike põhjuste tõttu;
3) tema kaitsejõudude tegevteenistusse või tööteenistusse kutsumise või astumise tõttu.

(2) Töölepingu tühistamisel tagastab töötaja tööandjale kogu lepingu järgi saadu.



   
ReplyTsiteeri