Jäta menüü vahele
lisapuhkus tö&...
 
Notifications
Clear all

lisapuhkus töövõimetuse puhul

11 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
654 Vaatamised
 inna
(@inna)
Joined: 19 aastat tagasi
Postitused: 14
Topic starter   [#4578]

Tere!
Kui see lisa 7 kp hakkas al.2005, seega on 2007a seisuga on õigus 3+7+7 kp? Kui aga põhipuhkus on läbi, siis tööandja peab töötaja nõudmisel kasutamata lisapuhkust andma? Sest tahan kiiresti töökoha vahetada, ilma et 1 kuu veel töötada- keegi ei hakka nii kaua ootama. Või kuidas saaks teisiti kiiremini teise kohta tööle minna?



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui tahad kiiresti lahkuda siis saavuta tööandja kokkulepe, kasutamata puhkuse eest saad TL lõpetamisel hüvitist.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Lisan, saad arstilt tõendi(TL lõpetamise põhjuseks on töö jätkamist takistav haigus/invaliidsus) saad 5 päevase etteteatamisega minema.



   
ReplyTsiteeri
 inna
(@inna)
Joined: 19 aastat tagasi
Postitused: 14
Topic starter  

Aitäh! Nii et kasutamata lisapuhkuse eest saan veel kompensatsiooni? Kuidas seda vormistada? Kas uues töökohas tõõvõime olemasolu võib tekitada probleemi, kuigi on olemas arsti tõend/meil on see kohustuslik/, et olen terve ja võin töötada sellel ametikohal?



   
ReplyTsiteeri
 mari
(@mari)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui tegu lisapuhkusega töövõimetule ( nn. invaliidi puhkus), mis makstakse asutusele tagasi pensioniameti poolt, siis seda saab kasutada ainult jooksva aata eest, tagantjärgi ei saa. ja kui töötaja lahkub poole kalendriaasta pealt siis saab prop. alusel.Täpsemalt küsi pensioniametist. Meil pensioniamet keeldus maksmast töötajale, kes lahkus septembris 7 kp, eest lisapuhkust / vormistatud enne töölt lahkumist/. Kompensatsiooni selle 7 lisapäeva eest ei saa



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

inna
Kui sa oled töövõimetuspensioni saav isik siis on sul õigus 35p põhipuhkusele alates pensioni määramise hetkest ja kui on osa põhipuhkust TL lõpetamisel kasutamata siis saad selle hüvitisena.
Uues töökohas teatad(näitad pensioniraamatut), et oled töövõmetuspensioni saav isik, töö ja kõik muu lepitakse poolte vahel kokku kes mida kui palju suudab ja võimeline on. Töövõimetus ei tähenda kehva pädevust mingile ametikohale.

mari - loeb enne seadust kui vastab. Kalendriaastas arvestab pensioniamet ainult lapsepäevi. Põhipuhkusel(35 p) on samad tingimused mis 28 p puhkusel(tööaasta, aegumised jne.).



   
ReplyTsiteeri
 mari
(@mari)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Vähemalt Pärnu pensioniametis on seisukoht /2006.a. detsembris/, et isapuhkus tuleb kasutada jooksval aastal ( edasi ei kandu). Palun siis viidet seadusele, et saan nendega vaielda ja ei pea iga aasta detsembris töötajale neid lisa päevi kaela määrima. sest asutuses muidu kollektiivpuhkus 28 kp. ja nende lisa päevadega peab alati kombineerima, et töötaja need samal aastal kätte saab



   
ReplyTsiteeri
 mari
(@mari)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

parandan kirjavea lisapuhkus õige mitte isapuhkus



   
ReplyTsiteeri
(@Maarja)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Minu teada ka töövõimetuspensioni saaja saab pikendatud põhipuhkust 7 kp võrra, 35 kp kokku 28ga nagu alaealine ja selle pikendusega on nii, et kui ei võta välja jooksva perioodi kestel (st ei jää jooksva tööaasta sisse), siis ei liideta järgmise aasta puhkusega ega ka kompenseerita nagu 3-6 kp lapsepuhkustki, kuna tegu riigi eelarvest tasustatavate puhkustega Sotsiaalministeeriumi kaudu.See on kirjas ka puhkuseseaduse seletuskirjas, pensioniamet pole eksinud, igal pool koolitustel ka räägitakse nii.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

PuhS § 9 lg 2 p 2 ja § 8



   
ReplyTsiteeri
 Maie
(@Maie)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kindluse mõttes võiks üle vaadata Puhkuseseadus § 26
Puhkusetasu maksmine riigieelarve vahenditest



   
ReplyTsiteeri