Kui töötaja viimane tööpäev langeb pühapäevale siis millal ta peaks tööraamatu ja lõpparve kätte saama?
Lõpparve ja tööraamatu peab töötaja kätte saama TL lõpetamise päeval mis samas on reeglina ka ta viimane tööpäev. Kui mingil põhjusel tööraamatut sellel päeval anda ei saa/vastu ei võtnud siis vähemalt nõude esitamise päeval.
§74. Kande tegemine tööraamatusse ja lõpparve maksmine
(1) Tööandja teeb töölepingu lõpetamise kohta töötaja tööraamatusse kande, milles näidatakse töölepingu lõpetamise päev. Töölepingu lõpetamise aluse formuleeringu viitega seaduse paragrahvile, lõikele ja punktile kannab tööandja töötaja tööraamatusse töötaja nõudel.
(2) Tööandja on kohustatud andma töötajale tööraamatu ja maksma lõpparve töölepingu lõpetamise päeval. Kui töötaja töölepingu lõpetamise päeval tööraamatut või lõpparvet vastu ei võtnud, on tööandja kohustatud andma töötajale tööraamatu nõude esitamise päeval ja maksma lõpparve viie kalendripäeva jooksul, arvates nõude esitamisele järgnenud päevast.
Seda ma juba tean. Küsimus selles, et kui viimane tööpäev on pühapäev ja see, kes peaks tööraamatu kätte andma, ei tööta pähapäeval. Töötaja käib kaugemalt tööl ja ei ole põhimõtteliselt huvitatud selle pärast linna minema. Lisaks on mingisugune ringkäiguleht, kuhu mingid asjapulgad peavad allkirju andma ja kui allkirju pole ei saa ka tööraamatut. Ja allkirjaandjad ka puuduvad pühapäeval.
tehke siis vajalikud toimingud neljapäev-reede ära.
Ei ole keelatud tööraamatut kätte anda TL lõpetamise päevast varem. Võtad töötajalt allkirja ja kuupäeva, et on kätte saanud. Lõpparve saadad panka ning maksekorraldusele märgid pühapäevase kuupäeva. Pank kannabki pühapäeval lõpparve üle.
seda minagi aga tööandja ei taha mõistlik olla ja jaurab oma ringkäigulehega.
Mida tööandja tahab siis?
Igaljuhul töötaja peab saama lõpparve ja tööraamatu kätte hiljemalt TL lõpetamise päeval. Tööandja tahab venitada lasku käija saabki töötaja raha juurde nõuda.
to mati
Töötajana ei ole Sinu mure, kuidas tööandja omi tegemisi korraldab. Kui tööandja õigel ajal vajalikke toiminguid ei tee, siis tuleb need viivitused töötajale hiljem kinni maksta.
selge siis, nii ongi. tänud