Jäta menüü vahele
makstavad lisad mii...
 
Notifications
Clear all

makstavad lisad miinimumpalga korral.

5 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
978 Vaatamised
 mare
(@mare)
Joined: 12 aastat tagasi
Postitused: 1
Topic starter   [#9204]

Juba tean, et keelteoskuse lisa nagu ka pühadel töötamise lisa ja jõulupreemia, peab maksma miinimumile lisaks, mitte arvestama palgamakse osana miinimumi sisse. Miinimum tuleb täis maksta ja alles siis arvutada lisad.
Minuga nii ei tehtud ja ajavad lolli suust välja, et see ongi minu palgaosa. Nüüd tahan esmalt rahumeelselt taotleda minu avalduse alusel minu palga ülearvestamist, sest väga madala käibega kuid on olnud palju varemgi ja minu viiteid valesti arvestamise kohta pole varem peetud millekski. Minu küsimus teadjatele oleks, et kui pikk on tagasiulatuvalt aeg, mille töötasude ülearvestamist ma tahan nõuda? Mul on villand nii suure tööandja ülevalpidamisest.



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ei hakka tööandja sulle midagi ümberarvutama ilma, et sa töövaidlust ei alustaks, seega vastus sama mis sa rmp.ee-st said ehk töötaja jaoks kehtib töötasuga seotud nõuete esitamisele ITVS § 6 lõikest 3 tulenev kolmeaastane aegumistähtaeg.



   
ReplyTsiteeri
 mare
(@mare)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Tänud vastamast. Jõudsin isegi juba mõelda, et keeleoskuse lisa lisandus makseosana eelmise aasta jaanuarist ja rootsi keel lisandus juunist. Seega kauem aega tagasi seda lisa polnud. Eelmise aasta jaanuaris sõdisin jõulupreemia miinimumpalga sisse määramise pärast. Kummaline, et töövaidluskomisjoni sekkumata polegi tööandjal kohustust sulle õigesti palka maksta.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kohustus on tööandjal küll ja te võite no tegelikult isegi peab ja oleks juba varemgi pidanud tööandjale vastava(d) nõude(d) esitadama aga kui tööandja sellele ei reageeri siis ei jäägi teil ju muud üle kui abi otsida TVK või kohtult.



   
ReplyTsiteeri
 mare
(@mare)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Suurimad tänud!



   
ReplyTsiteeri