Jäta menüü vahele
Millal eelistada tu...
 
Notifications
Clear all

Millal eelistada tunnitasu kuupalgale?

2 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
933 Vaatamised
(@Sigrid)
Joined: 13 aastat tagasi
Postitused: 1
Topic starter   [#9132]

Tere!

Küsimus tööandja poolt vaadatuna ja ka üldise praktika kohta. Millisel juhul on mõistlik lepingus määrata töötasu kuupalgana ja millisel juhul tunnitasuna?

Maksmisel arvestan niiehknii keskmise töötasuga ja tasaarveldan üle-/alatunde.

Miks siis ikkagi eelistada üht teisele?

Tänades!



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Mõlemad tasud on ajatöö eest nii samuti kui päevatasu, nädalatasu, ei saa nii küll öelda, et mingil alal või olukorras tuleks eelistada üht või teist või hoopis kolmandat ajatöö tasu liiki, TL saab kirja ikka see milles mõlemad pooled kokku lepivad.

Reeglina on erinevus jooksvalt vaid selles, et kuutasuline saab iga kuu oma kuutasu kätte olenemata palju tunde tal sel kuul nn.norm tegelikult oli ja siis summeerimisperioodi lõpus selgub kas oli üle või alatunde.

Aga tunnitasulisel makstakse jooksvalt tegelikud töötunnid ja summeeritud tööaja perioodi lõpus siis selgub samuti kas oli üle või alatunde mis siis tasustatakse eraldi juurde.



   
ReplyTsiteeri