Jäta menüü vahele
millal peab olema p...
 
Notifications
Clear all

millal peab olema palgapäev

12 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
1,966 Vaatamised
 mari
(@mari)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#892]

kas palgapäeva kokku leppimisel to"o"lepingus on ka mingeid piiranguid? kas palgapäev vo"ib olla ka näiteks 20/ndal kuupäeval? ette tänades mari.



   
Tsiteeri
(@marge)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

võib olla ka näiteks 20/ndal kuupäeval jahh.
küll võib see aga ebameeldiv olla töötajale, kes teile 1/sest kuupäevast tööle tuleb. tema ei saa ju pea et 2 kuud siis mingit raha.
kuskilt aga nagu mäletan, et kuu aja möödudes peaks ta palka saama. (seda peaks kusagilt täpsustama, kas siis on kohustus nt avanssi maksta vms.)



   
ReplyTsiteeri
(@To Marge)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

kuu aja kohustust ei ole juba ammu



   
ReplyTsiteeri
(@Liisu)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Palgaseadus
Paragrahv 31. Palga maksmise kord ja tähtajad

(1) Palgaarvestusaeg, palga maksmise kord ja tähtajad määratakse kindlaks kollektiivlepingus, töösisekorra eeskirjas või töölepingus.
(1´) Palka makstakse vähemalt üks kord kuus.

(RK s 18.02.99 jõust.01.04.99 - RT I 1999, 29, 397;
RK s 04.04.2001 jõust.01.01.2002 - RT I 2001, 42, 233)



   
ReplyTsiteeri
 mari
(@mari)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

just seda ma tean ise ka aga konkreetselt ei ole ju öeldud , et palgapäev ei tohiks olla 20-ndal kuupäeval? või oskab keegi vastupidist väita?



   
ReplyTsiteeri
 Urve
(@Urve)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ei saa hästi su probleemile pihta, aga palga maksmise kuupäevas lepitakse kokku ja see võib olla suvaline kalendri kuupäev. Keegi ei keela valida selleks päevaks 20nda kuupäeva.



   
ReplyTsiteeri
 mari
(@mari)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Miks arvab mari, et 20.nes ei tohiks olla palgapäev? Tööandja määrab palgapäeva kuupäeva kindlaks ja raamatupidaja asi on palk väljaarvutada. Mul oleks aga huvitav teada, milline palgaarvutamise periood, kui väljamaksmise kuupäevaks on 20.



   
ReplyTsiteeri
(@Lille)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Meil on näiteks palgapäev 15 kuupäev ja palk on ikka eelmise täiskuu eest, so. 15 juulil maksame juunikuu palga.Töötajate lepingutes on märgitud- hiljemalt 15-ndaks kuupäevaks.



   
ReplyTsiteeri
 Urve
(@Urve)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Palga arvestuse periood on ikka kalendrikuu. Palgapäev ei oma siin tähtsust. Mina olen olnud firmas tööl, kus tööleoingus oli näiteks : hiljemalt 25 kuupäev. Tegelik palgapäev oli siis, kui eelmise kuu eest raha laekus, vahel 15 ja vahel 25 kuupäev



   
ReplyTsiteeri
(@mari (mitte teemaalgataja))
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ma pean tunnistama, et ise ei ole nii pika "venitamisega" palgamaksmisel kokkupuutunud. Sel juhul saab ju töötaja oma palga eelmise kuu eest kätte pea 1 kuu hiljem. seepärast ma küsisingi, et kas ehk sel juhul on palgaarvestamiseks mingi kalendrikuust erinev periood, näiteks 20.-19..



   
ReplyTsiteeri
 mall
(@mall)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

minu teada ei tohi enam "libisevat" kuupäeva palgapäevaks märkida, et kuni ... või nende päevade jooksul, vaid palgapäevaks peab olema konkreetne kuupäev.
kui palga maksmisega viivitatakse, tuleb maksta viiviseid.



   
ReplyTsiteeri
(@Marile)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kirjutamata hea tava on, et töötasu makstakse välja hiljemalt 10. kuupäeval. 20. on ikka liig. Kuigi olen olnud firmas, kus palgapäev oli 25.- s kuupäev.



   
ReplyTsiteeri