Jäta menüü vahele
Mure töölepingu pär...
 
Notifications
Clear all

Mure töölepingu pärast.

4 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
416 Vaatamised
(@ville)
Joined: 21 aastat tagasi
Postitused: 1
Topic starter   [#1721]

Tere.
Minul kui töövõtjal on küsimus seoses oma töölepingu suhtes.Seal on punkt
järgmise sõnastusega:

_palka korrigeeritakse vastavalt elukalliduse tõusule või palga alammäära
tõstmisega vähemalt üks(1)kord aastas_

1.Kas antud punkt tuleb läbi vaadata iga aasta?
2.Kas niisuguse punktiga tööleping on seadusega kehtiv?
Juhataja arvamus on,et meid tuleb lahti lasta ja asendamatuid ei ole-kuna inimese esmane vajadus pole siiski raha.
Sain ka vastuse pöördudes abi saamisek ala tundvale inimesele.
Vastuse kuju:Kehtiv ja nagu lepng ütleb- igal aastal tuleb üle vaadata. Kui ei vaadata,
tähedab see tööandja poolset lepingu rikkumist. Täpsemalt võiks küsida
tööinspektsiooni nõuandetelefonilt, et mida teha annaks. Terv,

Kuidas peaks antud situatsioonis toimima?



   
Tsiteeri
(@Tsura)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Käitu vastavalt sellele, mida teha tahad - kas jätkata töötamist ja oodata millal tööandja suvatseb töötasu korrigeerida või kui soovid tööandjaga vaielda (ja eeldatavasti töölt lahkuda), siis pöördu töövaidluskomisjoni poole.



   
ReplyTsiteeri
 a
(@a)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Vaielda ju komisjonis võib aga kaheldav on selle vaidluse positiivne tulemus. Ega siis sõnad: "korrigeerimine" ja "ülevaatamine" just kindlat palga suurenemist pea tähendama.



   
ReplyTsiteeri
(@Tsura)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Jah loomulikult, kui elukalliduse indeks on negatiivne ja palka korrigeeritakse, siis palk hoopis väheneb:(
Leian, et töölepingus on konkreetne sõnastus, mis paneb tööandjale kindla kohustuse vähemalt kord aastas palganumber üle vaadata.
Soovitan Teil endal indeksiga oma palganumbri läbi korrutada - äkki see on nii väike summa, et ei tasu vaidlemist... samas arvan, et kui pöördute töövaidluskomisjoni, siis jääb Teile õigus.



   
ReplyTsiteeri