Jäta menüü vahele
osaline tööaeg ja p...
 
Notifications
Clear all

osaline tööaeg ja palgata puhkus

4 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
370 Vaatamised
(@merle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#6758]

probleem selles,et inimene tuleb lapsehoolduspuhkuselt tagasi omal soovil 0,5 kohaga, ennem oli täiskohaga tööl ja tahab kohe palgata puhkust,kuidas seda siis deklareelida,kas 0,5 koha eest tuleb ikka 1436 eek sotsmaksu maksta?



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kas tuleb varem tööle(laps 3 aastane veel ei ole)?
Sots.maksust pääseb kui haigekassat tevitada TL peatumisest palgata puhkuse ajaks, vt. http://www.haigekassa.ee/tooandjale/edastamine/rvk



   
ReplyTsiteeri
(@merle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

ei tule varem,laps sai 3e aastaseks.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kas tööandja oli ka nõus, et poole kohaga ta tööl nüüd ja kohe palgata puhkus? palgata puhkust saab ainult poolte kokkuleppel.
Kui sellise tegu eesmärgiks on ravikindlustuse tagamine(kuna lapse 3-aastaseks saamisega enam riik seda ei taga) siis tööandja jah peab maksma iga kuu eest sots.maksu 1436.- krooni ja TSD-l deklareeritakse lahter MvTa 3 - jah ja lahter sm 4 - 1436.



   
ReplyTsiteeri