Jäta menüü vahele
palgaga viivitamise...
 
Notifications
Clear all

palgaga viivitamisel viivis

5 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
257 Vaatamised
(@tarts)
Joined: 22 aastat tagasi
Postitused: 10
Topic starter   [#4404]

Tööandja on mitu kuud järjest pidevalt palgaga viivitanud, makstes selle välja alles paar nädalat peale palgapäeva. Sel kuulgi pole tööandja seniajani palka välja maksnud (möödas juba 2 nädalat varsti). Kas on mul õigus nõuda viivistasu ka pärast palga väljamaksmist? Ja kas viivistasu on õigus nõuda 4 viimase kuu eest ka peale töölepingu lõpetamist (juristi väitel peale töölepingu lõpetamist enam mingeid viiviseid nõuda ei saa).



   
Tsiteeri
 mari
(@mari)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Palgaseaduse
§ 35. Tööandja vastutus palga maksmise või ülekandmisega viivitamise eest

Palga maksmisega või töötaja pangakontole ülekandmisega viivitamise eest maksab tööandja töötajale iga viivitatud päeva eest viivist 0,5% maksmisele või ülekandmisele kuulunud palgast.



   
ReplyTsiteeri
(@tarts)
Joined: 22 aastat tagasi
Postitused: 10
Topic starter  

Jajah, seda paragrahvi ma tean, aitäh Sulle; kuid ehk oskab keegi vastata mu küsimustele viivistasu väljanõudmiste osas, mida ülalpool küsisin. Oleks suur abi.



   
ReplyTsiteeri
(@Sirje)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ehk on abi:
Individuaalse töövaidluse lahendamise seadus



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Palka saab nõuda kolm aastat, viivist neli kuud.



   
ReplyTsiteeri