olen tööl koolitusfirmas üks kursus sai lõpetatud 10.05.05. lepingus on kirjas et tööandja kohustub palga saatma 14 ööp jooksul minu pangaarvele. 14 päeva on möödas aga rahast pole märkugi, kas mul on õigus nõuda firmalt viivist ja kui palju?
Palgaseadus § 35
Tööandja maksab iga viivitatud päeva eest viivist 0,5 % ülekandmisele kuulunud palgast.
Ei taha su tuju nüüd rikkuda, vaatamata sellele, et palgaga maksmisega hilinemise korral tuleb maksta viivist rakendatakse seda praktikas harva.
Meil on palgapäev 4. kuupäeval ja vahest juhtub, et töötasu kannan üle 1-2 päeva hiljem (näiteks töötaja ei ole oma haiguslehte toonud, muu vajalik teave pudub). Siiani ei ole töötajatega ega audiitoriga probleeme olnud.
Kas keegi on saanud või maksnud viivist palgalt?
to dann Kindlasti soovitan tööandjaga rääkida. Tee võimalikult süütu nägu pähe ja ütle, et raha pole tulnud ja küsi selle põhjust. 1."tänu" pankadele kuhugi toppama jäänud. Piisab raamatupidaja järelepärimisest pangast ja raha tuleb.
2.Raamatupidaja lihtsalt unustanud (väga kahetsusväärne juhus muidugi) ja saad siira vabanduse.
3. Sa ei ole oma kntonumbrit andnud ja kuhugi pole kanda.
Kõikke ju juhtub. Kui mu soovitustest pole kasu, siis võta karmimad meetmed kasutusele. Igaljuhul on sul õigus oma väljateenitud töötasu saada.
tööandjast oleks viisakas palga maksmisega viivitamisest ette teatada...
aga kui teatatud pole, siis loomulikult, mine küsi. ehk on mingi tehniline või inimlik viperus juhtunud.
ma tean, et viivist siiski ei nõuta/rakendata enne, kui asi TVK-s.
Kontrolli, kas kirjas on 14 ööpäeva või TÖÖPÄEVA. Need kaks eri asja võivad palga maksmise päeva isegi kuni 6 päeva edasi lükata.