Jäta menüü vahele
Pühade tasustamine
 
Notifications
Clear all

Pühade tasustamine

4 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
276 Vaatamised
(@Marek)
Joined: 18 aastat tagasi
Postitused: 1
Topic starter   [#5374]

Tere!
küsimus nimelt selles, kuidas ja millest lähtuvalt see toimub. Et kaks korda ok, aga millest lähtuvalt toimub päeva palga arvutus? Tingimused lepingus on:
* Täielik tööaeg, vahetustes. Töötamine toimub vastavalt graafikule ja normtundide piires.
*Ettevõttes on summaarne tööaja arvestus. Perioodiks on üks kuu.
*Normtundide arvestamisel lähtutakse kehtestatud tööaja normidest
*Tööaja algus ja lõpp määratakse ära vahetusgraafikuga.

Neto palk 12000.- EEK ja kuu on märts, mil oli kaks püha. Töögraafiku alusel olin tööl 160 tundi, millest 24 olin pühade ajal!
Võimalusel paluks arvutusskeemi!



   
Tsiteeri
(@Sirje)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

12000.-: 160 tt = 75.- ühe tunni tasu
24 tt x 75.- = 1800.- s.o. pühade tasu
Sinu kirjast ei tule välja tööl oldud õhtu -ja öötundide arv. Nende eest peaks ka lisatasu tulema, kui see ei ole just vastavalt töölepingule juba põhipalga hulgas.



   
ReplyTsiteeri
(@marek)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

õhtu ja öötund on palga sees. Tegemist on kindla kuupalgaga.
Teie poolne arvutuskäik oleks loogiline, aga raamatupidamine arvutab seda teisiti.
Nimelt jagavad nemad palga kuus olevate arvestuslike ( puhkusetasu arvestatakse nii läbi kuue kuu keskmise) päevade arvuga saades nii päevapalga ja korrutavad selle siis kahega. Tulemuseks tuleb oluliselt väiksem pühade tasu.
Ja paljudes firmades tehakse nii- n.ö. lüpstakse töötajat..
🙁



   
ReplyTsiteeri
(@Sirje)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Marek. Pühadetasu arvestus peab toimuma ikka tunnitasu alusel.
Jurist selgitab: Riigipühal tehtud töö eest saab kahekordset tasu
http://www.arileht.ee/artikkel/427944



   
ReplyTsiteeri