Jäta menüü vahele
Puhkus enne Dekreet...
 
Notifications
Clear all

Puhkus enne Dekreeti

13 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
782 Vaatamised
 Aili
(@Aili)
Joined: 21 aastat tagasi
Postitused: 5
Topic starter   [#3257]

Kes oskab öelda palun vastake niisugusele probleemile.Kaastöötaja (pedagoog)läheb dekreeti 01.02.2007.Oma korralise puhkuse 56kp sai ta kätte Tekib küsimus kas tal on õigus ette maksta puhkus enne dekreeti täies ulatuses 56kp või saamata puhkus kuni dekreedi alguseni

probleemile.Inimene läheb dekreeti 01,02,2007.



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Rahas puhkust küll võtta ei sa peab ikka puhkama ka. Mina soovitan võtta nii palju kui on kasutamata/ettenähtud kuni lapsehoolduspuhkuseni siis ei ole hiljem midagi ette saadud.



   
ReplyTsiteeri
(@SIRJE)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Puhkusetasu ainult maksta ei saa, peab ikka puhkama ka. Arukas oleks välja arvestada nn väljateenitud puhkusepäevad ja need siis puhkusena ka ära puhata enne sünnituspuhkusele jäämist.



   
ReplyTsiteeri
 hiir
(@hiir)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Eelkõnelejatega nõus. Täpsustuseks lihtsalt veel niipalju, et minu mäletamist mööda (praegu seadusele viidet ei ole aega otsida) on enne rasedus-ja sünnituspuhkust õigus kogu kalendriaasta eest saadav puhkus välja võtta. Oleks muidugi hea, et keegi kommenteeriks - kuna võin eksida selle väitega.



   
ReplyTsiteeri
 mari
(@mari)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Dekreediaeg kestab 140 päeva - ca 4,5 kuud. Kui inimene jääb dekreeti 01.02., lisa sellele 140 päeva. Dekreet lõppeb kuskil juulis. Selleks ajaks peaks olema läbi ka terve tööaasta (eeldades, et töötaja asus tööle augustis-septembris). Seega annaksin mina küll töötajale tema soovi korral soovitud puhkuse. See tähendab muidugi seda, et töötaja ei lähe dekreeti miite 01.02.2007, vaid hoopis detsembri algul 2006. See ei pruugi aga olla otstarbekas, sest dekreedirahad tulevad 2005. aasta alusel.
Ise võtsin pedagoogina oma puhkuse välja suvel enne tööle minemist (juunis-juulis puhkasin ja augustist täiskohaga tööle).



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

"See tähendab muidugi seda, et töötaja ei lähe dekreeti miite 01.02.2007, vaid hoopis detsembri algul 2006. See ei pruugi aga olla otstarbekas, sest dekreedirahad tulevad 2005. aasta alusel." vale!

Rasedus-ja sünnituspuhkus hakkab ikka 01.02.2007 ja arvestus seega 2006a. tulude põhjal, lihtsalt enne seda on puhkus.



   
ReplyTsiteeri
 mari
(@mari)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Aitäh, Imelik. Õige märkus. Ei tea, millele mõtlesin niimoodi kirjutades.



   
ReplyTsiteeri
 kika
(@kika)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Sirje, kallis! seleta palun... mina lähen dekreeti 22.01.2007 ja mul on ettenähtud 35 päeva aastas, mina siis järjelikult saan votta ainult 21 päev. kas ma siis kaotan koik ülejäänud päevad?



   
ReplyTsiteeri
(@Sirje)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

35 päeva korralist puhkust aastast annab Sulle puhkust iga töötatud kuu eest 2,9 kalendripäeva.
Tuleb jälgida seda, et sünnituseelse puhkuse aeg 140 kp s.o. sisuliselt 5 kuud ( 4 kuud, 20 päeva) läheb korralise puhkuse arvestusse. Ehk siis lisaks veel 5 kuud x 2,9 kp = 14,5 kp = 15 kp.
ma ei tea muidugi kuidas sa ise said 21 kp?



   
ReplyTsiteeri
(@Sirje)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ühesõnaga tahan Sulle öelda, et Sul on õigus puhata täispuhkus s.o. 35 kp.



   
ReplyTsiteeri
 kika
(@kika)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Sirje, kallis, aitäh vastuse eest! järgmine kysimus: kas tohin votta järgmise aasta puhkust juba sellel aastal? sest järgmisel aastal mul ei tule välja need 35 kp.



   
ReplyTsiteeri
(@Sirje)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Milline on Sinu tööaasta arvestus?Mis tähendab - ei tule välja need 35 kp.?
Puhkuseseadus sätestab selliselt ehk on Sul sellest abi:

§14. Puhkuse andmine teise ja järgmiste tööaastate eest

Puhkust teise ja järgmiste tööaastate eest antakse täies ulatuses tööaasta kestel vastavalt tööandja juures kehtivale puhkuste ajakavale. Poolte kokkuleppel võib puhkuste ajakava muuta. Puhkuste ajakava muutmisel tuleb määrata uus puhkuse aeg.



   
ReplyTsiteeri
 kika
(@kika)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Sirje, kallis! suured tänud sulle, nyyd on koik selge.



   
ReplyTsiteeri