kui puhkuse avaldusse on kirjutatud: ... lubada puhkusele alatest 13.03.04 kuni 21.03.04, st, et alatest laupäevast, kas õigem oleks kirjutada alates 15.03.04? kas esimesel juhul hakkab siis puhkuse päevade arvestus laupäevast või esmaspäevast? segadus selles, et laupäev-pühapäev on ju niikuinii vabad päevad.
Töötaja seisukohast on mõistlikum kirjutada ikka esmaspäevast, sest puhkus algab ikka sellest päevast mis on avalduse peal, olgu see laupäev või pühapäev.
puhkusepäevi arvestatakse ikka kalendripäevade, mitte tööpäevade järgi. kui töötaja tahab puhkusele asuda laupäevast, siis hakatakse ka puhkusepäevi lugema ikka laupäevast. piilusin kalendrisse, puhkuse sisse jääb koguni 2 nädalavahetust, mõelda vaid kui kasulik see ju justnimelt tööandjale on. töötaja on puhkusel 9 päeva ja neist 4 lausa niigi vabade päevade arvelt.
meie juhataja ei luba näiteks puhkust lõpetada reedel, tuleb võtta laupäev-pühapäev ka.Tööandja seisukohast mõistlik, ei jää nii palju kasutamata puhkusepäevi.
no seda jah, ei tohiks, et võtad puhkuse osadena välja ja siis paned perioodiks e-r. aga antud soov, et ühe nädala l-järgmise nädala p on ju igati sobilik
Muidugi tuleb märkida 15.03.04. Puhkama hakkad ju sellest päevast!