Seoses puhkusetasu ülekandmise viivitamisega üle kuu, esitasin puhkusel olles vastava avalduse põhipuhkuse pikendamiseks, ning jäingi antud puhkusele selle kuu võrra, mille võrra maksmisega viivitati. Hetkel ootan puhkuseraha, mida peavad mulle üle kandma selle pikendatud puhkuse eest. Kuu on peagi möödas, raha ikka ei maksta. Mida teha?
Millist puhkuseraha ootad? Kui puhkuseraha kanti üle kuu aega hiljem ja sa oled nüüd veel kuu aega puhanud, siis oled ju saanud viivitatud päevade võrra pikendatud puhkuse. Või on esialgne puhkusetasu ikka veel saamata? Seaduse järgi on õigus nõuda puhkuse pikendamist.
§24. Puhkusetasu maksmine
(1) Puhkusetasu makstakse täies ulatuses hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust.
(2) Töötaja, kellele ei makstud puhkusetasu käesoleva paragrahvi lõigetes 1 või 3 ettenähtud ajal, võib nõuda puhkuse pikendamist puhkusetasu maksmisega viivitatud aja võrra.
kas ei ole ikka nii, et ka pikendatud puhkuse kasutamise eest antud asjaoludes peab tööandja maksma, muidu kõlab see palgata puhkusena.
arvan, et ettevõte, kes on puhkusetasu maskmisega viivitanud, peab töötajale kompenseerima ka puhkuse pikendamist e. sisuliselt maksma veel ühe kuu eest.
Esita tööandjale kirjalik nõue ja kui ta seda ei rahulda siis pöördud töövaidluskomisjoni poole.
kui tööandja pole selle puhkuse eest midagi maksnud, kas on töötajal õigus jääda nt. veel ühele pikendatud puhkusele? Talle ei ole ju maksnud jällegi puhkuse eest raha. On teil mingi seisukoht selle kohta olemas?
Kui aga töötaja esitab tööandjale nõue puhkuse pikendamiseks, tööandja seda ei aktsepteeri ja töötaja ikka jääb pikendatud puhkusele? Mis siis?
Ikka segane veel: puhgkasin ühe nädala, täna peaks olema esimene tööpäev. Kui pole raha saanud, siis esitan täna avalduse puhkuse pikendamise kohta. Mis tuleb märkida puhkuse vimaseks päevaks? Kas pikendatud puhkuse eest makstakse?
Töötaja, kellele ei makstud puhkusetasu ettenähtud ajal, võib nõuda puhkuse pikendamist puhkusetasu maksmisega viivitatud aja võrra. Siin on aga üks oluline asjaolu, nimelt puhkuse pikendamist saab nõuda puhkuse ajal, st *hiljemalt viimasel puhkuse päeval*. Kui puhkus on täies ulatuses kasutatud ning töötaja tööle asunud, kuid tasu ikka saamata, ei ole enam midagi pikendada ja töötaja võib töövaidlusorgani kaudu nõuda saamata jäänud puhkusetasu tegelikult kasutatud puhkuseaja eest.
kui ma esitasin puhkusel olles seda nõuet, tööandja keeldub aga puhkuse vormistamisest. Mida siis teha? Kas ma ei saa siis puhkusele jäädagi?
Muide, pikendatud puhkuse eest tuleb ka tasu maksta.