On ikka asju millest tavainimesed veel aru ei saa. Kas sünnitishüvitis ongi rahvakeeles dekreediraha? Sünnitishüvitise periood seega dekreediperiood? Või on see veel mingisugune eraldi nimetus millelegi muule? Juhul kui sünnitishüvitise periood on dekreet, siis kas sünnitishüvitise periood lõpeb tavaliselt 70 päeva pärast sünnitust?
Vat sellist asja küll ei ole vist olemas nagu sünnitishüvitis. On olemas sünnitushüvitus ehk rahvakeeli dekreedirahad.
vabandust, mõtlesingi sünnitushüvitist. Väike sõnavääratus, olen harjunud sõnaga dekreediraha ja dekreediperiood. Kas siis dekreediperiood ehk sünnitushüvitise periood lõppeb tavaliselt 70 päeva pärast lapse sündi?
Kui nii, siis emapalka hakatakse maksma alles 71 päeva pärast lapse sündi?
Nii ongi, sest selle 70 päeva eest oled hüvitise juba kätte saanud.
aitäh erika, nii ma arvasingi.