Jäta menüü vahele
töölähetuse päevara...
 
Notifications
Clear all

töölähetuse päevaraha

6 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
337 Vaatamised
(@mirjam)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#7143]

kas uue TLS järgi komandeeringu päevaraha enam ei maksta?
ma tean, et seoses tööülesannete täitmisega tehtud kulutused peab tööandja hüvitama, samuti maksma ette majutus- ja sõidukulud. varem oli töölähetuse päevaraha, mis sellest on saanud?



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Riigisisese töölähetuse päevaraha 50-80 kr enam ei pea maksma st. võib maksta aga maksuvabastust pole seega arvata on, et tööandja ei maksa ka. Välislähetuse päevaraha on alles.



   
ReplyTsiteeri
(@mirjam)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Aitäh!
Töötajale kuuluvad hüvitamisele kõik mõistlikud kulud, mida töötaja on teinud tööülesande täitmisel ning mida ta võis vastavalt asjaoludele vajalikuks pidada. Mõistlikuks saab lugeda selliseid kulusid, mis on tööülesande täitmiseks vajalikud eh ilma milleta tööülesannet täita ei saaks.
Need võivad olla sõidukulud lähetuskohta, majutuskulud ning muud lähetusülesandega seotud kulud, mida on ülesande täitmiseks vaja. Näiteks kulud sidepidamisele tööandjaga, lepingupartneritega.
Aga söögiraha? Kas see oligi see 50-80 krooni? Kui töötaja kodukohas töötades käib kodus suppi söömas, siis töölähetuses peab ta valmistoitu 3 x päevas ostma. Kas kulu söögile on mõistlik kulu, mis on tööülesannete täitmisega seotud? 🙂
No võib olla on see rumal küsimus, aga mul on vaja teada.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Jah see 50-80 sisaldas muu hulgas endas ka nn.söögiraha. Kulu söögile on töötaja isiklik kulu, mõistlik kulu hüvitamiseks see aga pole ja tööandja ei pea hüvitama. Kui tööandja ikkagi hüvitad söögikulu siis tuleb tööandjal lisaks maksta erisoodustusmakse sellelt ja seega arvata on, et tööandja ei hüvita söögiraha.



   
ReplyTsiteeri
(@Mirjam)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Tänud. Asi selge. Kas siis varem ei olnud selle pealt erisoodustusmaksu, et seda maksti?



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Varem määras valitsuse määrus tööandjale kohustusena maksta päevaraha vähemalt 50 kr. ja maksuvabana kuni 80 krooni ja kuna see oli kohustus tööandjale siis kohustusi ei saa erisoodustusena käsitleda ja seega ei pidanud varem päevaraha pealt mis ei ületanud 80 krooni erisoodustusmakse maksma.



   
ReplyTsiteeri