Kuidas toimida saamata jäänud tasudega näit.saamata jäänud puhkus kui inimene suri ootamatult Kas peab maksma pereliikmele tema avalduse alusel???
Ei pea, kuna sa ei tea, kes on inimese pärijad. Kui võimalik, kandke surnud töötaja pangaarvele, siis läheb jagamisele koos pärandvaraga.
Kas inimese inimese pangaarve ei ole mitte juba suletud peale surma? Sedasi tuleks väljamakse ju ikkagi tagasi ning mis saaks siis edasi?!
Pangaarve on avatud (vist oli) 14 päeva. Kui tagasi tuleb või pangaarve nr ei ole teada, oleks seaduslik saadav summa deponeerida ja maksta välja pärijale 6 kuu möödumisel.
Tegelikult oleme maksnud ka kohe peale surma abikaasale, kui on esitanud surmatunnistuse. Aga see ei ole päris õige.
Meie firma on kasutanud sellist maksmist - puhkusehüvituse ja ja kui on saada ka palka -oleme maksnud välja surmatunnistuse esitajale. Jätame endale muidugi surmatunnistuse koopia seda on vaja ka töölepingu lõpetamise jaoks ja kirjutame üles raha saaja isikut tõendavad andmed. Senini ei ole mingit pahandust olnud.