Töötaja soovib lõpetada töölepingu tööandjaga, kuna viimane on rikkunud töölepingut.Töötaja on ise puhkusel.Kas ootab ära kuna puhkus lõppeb?
Minu arusaamist mööda ei ole puhkusel olek mingi näitaja. Juhul kui töötaja andis avalduse töölepingu lõpetamiseks TLS § 82 järgi tuleks tööleping lõpetada avalduses nimetatud kuupäeval. Avaldus peab olema esitatud vähemalt 5 pv enne töölepingu lõpetamise kuupäeva . Hüvitust peaks maksma kahe kuu keskmise palga ulatuses ( TLS§82lg 2)
üldjuhul ei maksa tööandja omal algatusel mingeid hüvitusi TLS rikkumise eest. ikka läbi TVK.
Kui on tegemist seaduskuuleka tööandjaga, siis maksab ta kindlasti, sest see on seadusega paika pandud ja sellega ei ole mingit mõtet minna töövaidlusse, kaotus on 100 % kindel.
Veelkord mina! Eeldatud on muidugi,et põhjus kuulub kindlasti TLS § 82 alla , seal on neid palju.
Puhkus ei takista töölepingu lõpetamist TLS §82 alusel. Olete te kindel, et tööandjapoolne rikkumine on nii oluline, et töötaja saaks nõuda sel alusel töölepingu lõpetamist. Kui tööandja ei ole nõus sel alusel töölepingut lõpetama, peaks sellest töötajale kiiremas korras kirjalikult teatama.