Jäta menüü vahele
tööstaaz
 
Notifications
Clear all

tööstaaz

9 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
882 Vaatamised
(@tööstaaz)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#849]

Kuidas arvutatakse tööstaazi?
mis seadused seda reguleerivad? kas osalise tööajaga töötatud aega loetakse erinevalt kui täisajaga töötamist?



   
Tsiteeri
(@molly)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

seadusi ei tea öelda,aga ei ole vahet kas osaline või täistööaeg.töötad aasta poole kohaga või täiskohaga tööstaazi mõlemal juhul ikka aasta.puhkusel ka pole vahet ,kui töötad osalise ajaga puhkust saad ka ju ikka 28 p nagu täiskohaga



   
ReplyTsiteeri
 Liis
(@Liis)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Töölepingu seadus ja puhkuse puhul ka Puhkuseseadus



   
ReplyTsiteeri
(@tööstaaz)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Töölepingu seadus https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=751915

§19 ütleb "Pidevat tööstaaži sama tööandja juures arvutatakse eeskirjade järgi, mis on kehtestatud tööandja poolt või kollektiiv- või töölepinguga."

Kas ma saan sellest õieti saan aru, et iga tööandja saab kehtestada omad reeglid kuidas ta seda arvutab? Kuidas seda üldjuhul tehakse?
äkki toote mõne näite?



   
ReplyTsiteeri
 Liis
(@Liis)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui tööandja kehtestab omad reeglid, siis need ei või olla töötajale kahjulikumad, kui töölepingu seaduses sätestatud



   
ReplyTsiteeri
(@tööstaaz)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

OK. aga kuidas ma seda reaalselt-praktiliselt pean arvutama? Kas on nii?:
Näiteks tuleb mul inimene tööle, oma tööraamatuga. Sealt arvutan kõikide töötamiste aja kuu täpsusega? see on siis x aastat ja y kuud tööle tulles. Edasi firma sees olles töötatud aeg samamoodi kuu täpsusega. aga mis loetakse kuuks? kas samuti üle 15 päeva töötamist nagu puhkustega?
ja millised tööd sinna sisse loetakse? kas ainult töölepinguga töötatud aeg? aga kui tegelane oli vahepeal FIE, töötas tähtajalise töölepinguga, töövõtulepinguga, mingid muud lepingulised tööd jne, kas siis on midagi teistmoodi?



   
ReplyTsiteeri
 Liis
(@Liis)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Sina arvutad ikka ainult enda võttes töötatud ajal tööstaazi. Eelnevate tööandjate juures olnud tööstaaziga ei ole Sul midagi teha



   
ReplyTsiteeri
(@tööstaaz)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

too palun mõni arvutusnäide staazi arvutamise kohta.
Ja kas staazi loetakse järst tööle tulemisest kuni töölepingu lõpetamiseni või peab sealt vahepealt mingid ajad maha lahutama n. palgata puhkus vms.?



   
ReplyTsiteeri
(@tööstaaz)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

sorry, typo "järst" - pidi olema "järjest".



   
ReplyTsiteeri