Kuidas on õige sõnastada töötasu TL, kui töötasu on tükitöö põhine.Kas tuleks ikka ka kirjutada töötasumäär (4350.-) või lihtsalt töötasu tükitöö hinnete alusel.Kas tuleb ka viidata dok.,kus on see kajastatud??
Kuidas olete Teie,kelle firmas on ka töötasu tükitöö alusel, selle punkti kirjutanud?
Tänan
meil TL-s märgitud miinimum ja viide töötasustamise süsteemile (endine palgasüsteem)
Meil on ka siiani ,et põhipalk on miinium ja ,et lisatasu arvestatakse vastavalt firma palgasüsteemile. Aga kas nii ei tule välja, et on põhipalk ja sellele lisaks tuleb arvestada lisatasu. Kas tuleks lisada, et põhipalk sisaldab tükitöö tasu.Aga see oelks ju vist jama??? Kel on veel lepingutes töötasu tükitöö alusel.Kuidas Teil on?
Ma sooviksin ka samal teemal nõu
Äkki oskab keegi selle punkti paika panna???
Kaks võimalikku varianti
1.Töötajale makstakse töötasu vastavalt tükitööhinnete juhendile,kuid täistööaja korral mitte vähem kui VV poolt kehtestatud töötasu alammäär
või sis
2.Töötaja töötasu on 4350 krooni kuus.Lisaks makstakse tasu tükitööhinnete alusel vastavalt
töötasustamise juhendile.
Kas peab olema põhipalk TL, kui töötasu arevstatakse tükitöö hinnete alusel. äkki vaid jah viide ,et ei maksta alla VV kehtestatud min. tasu.
kes on tark???
Meil on tööinspektsiooni soovitus eelmisest aastast ja on sõnastatud tükitöö puhul töölepingus:
Töötasustamine tükitöö hinnete alusel (vastavalt ettevõtte töötasustamise korrale), täistööaja korral vähemalt VVpoolt kehtestatud töötasu alammääras.
Ettevõtte juhataja poolt kinnitatakse iga aasta 1. aprilliks uued töötasu hinded (vaadatakse hinded üle, tavaliselt on palka tõstetud, see aasta jäi eelmisega samaks)
Tänan Mari,
Kas sel juhul ei pea ka Tl muutma ,kui näiteks VV min.tasu tõuseks?