Jäta menüü vahele
ületunnitöö ja palg...
 
Notifications
Clear all

ületunnitöö ja palgalipiku esitamine

7 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
343 Vaatamised
(@Aleksander)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#7169]

Töötan graafiku alusel ehk summeeritud tööaja arvestusega alates juuni algusest. Juunis ja juulis tehtud ületunnid maksti kinni, kuid nüüd augustis tehtavate ületundide(mida tuleb 32)maksmise kohta selgus tõsisasi, et neid kinni ei kavatseta maksta, vaid hüvitatakse hiljem vaba ajaga, kuigi puudub igasugune kokkulepe, et tehtavad ületunnid hüvitatakse vaba ajaga. Kas olen kohustatud ületunde tegema? Mida teha?

Samuti probleem alates juulist palgalehe esitamisega mulle minu palgaarvestuse kohta. Olen 2 korda helistanud ettevõtte personaliosakonda ja sealt lubatud saata mailile, kuid ei midagi. Kas selline teguviis tööandja poolt on lubatud, kui minu mälu järgi näeb seadus ette nn palgalipiku esitamise kohustuse kui töötaja seda nõuab.?



   
Tsiteeri
(@Aleksander)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

ja kas olen üldse kohustatud tegema ületunnitööd, kui puutun töökeskkonnas kokku ohuteguriga(müra ja vibratsioon näiteks) ?



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Alates juulist hüvitataksegi ületunnid eelkõige vabaajaga, rahas vaid siis kui nii on pooled kokkulepinud.
On ainult erandjuhud kus tööandja saab ületunnitööd nõuda, reeglina käib asi ikka kokkuleppel.

TLS§44. Ületunnitöö
(1) Tööandja ja töötaja võivad kokku leppida, et töötaja kohustub tegema tööd üle kokkulepitud tööaja (ületunnitöö). Summeeritud tööaja arvestuse korral on ületunnitöö kokkulepitud tööaega ületav töö arvestusperioodi lõpul.

(2) Ületunnitöö kokkulepe alaealisega on tühine.

(3) Ületunnitöö kokkulepe töötajaga, kes puutub töökeskkonnas kokku ohuteguriga ja kelle tööaega on sellest tulenevalt seaduse alusel lühendatud, on tühine.

(4) Tööandja võib töötajalt vastavalt hea usu põhimõttele nõuda ületunnitöö tegemist tööandja ettevõtte või tegevusega seotud ettenägematute asjaolude tõttu, eelkõige kahju tekkimise ärahoidmiseks.

(5) Käesoleva paragrahvi lõikes 4 sätestatud ületunnitöö tegemist ei saa nõuda alaealiselt, rasedalt ja töötajalt, kellel on õigus rasedus- ja sünnituspuhkusele.

(6) Tööandja hüvitab ületunnitöö vaba ajaga ületunnitöö ajaga võrdses ulatuses, kui ei ole kokku lepitud ületunnitöö hüvitamist rahas.

(7) Ületunnitöö hüvitamisel rahas maksab tööandja töötajale 1,5-kordset töötasu.

---------------------------
§28. Tööandja kohustused
(1) Tööandja täidab oma kohustusi töötaja suhtes lojaalselt.

(2) Tööandja on eelkõige kohustatud:

12) andma töötaja nõudmisel andmeid temale arvutatud ja makstud või maksmisele kuuluva töötasu kohta ning muid töötajat või töösuhet iseloomustavaid teatisi;



   
ReplyTsiteeri
(@Aleksander)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

§44

(3) Ületunnitöö kokkulepe töötajaga, kes puutub töökeskkonnas kokku ohuteguriga ja kelle tööaega on sellest tulenevalt seaduse alusel lühendatud, on tühine.

sellest ma saan aru, et kui puutun kokku ohuteguritega, siis pole mul mitte mingisugust kohustust ületunnitööd teha?



   
ReplyTsiteeri
(@Aleksander)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

ja kas teinekord tuleb teha kirjalik kokkulepe ületunnitöö hüvitamise kohta, et ei tekiks selliseid arusaamatusi?



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kellegil pole reeglina kohustust ületunnitööd teha, sama sinuga aga sinule annab seadus ka veel aluse keeldumiseks.

Kirjalik on alati parem kui suuline, sest elu on näidanud, et suuline lepe tihti "unustatakse" või keeratakse teiseks.



   
ReplyTsiteeri
 .
(@.)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

§ 44 p.3 on siiski mõeldud selleks juhuks, kui töötaja tööaeg on ohuteguri tõttu lühem, kui tavapäraselt. Kui sa töötad ikka tavalise täistööajaga, siis see punkt sinu kohta ei käi.



   
ReplyTsiteeri