Notifications
Clear all
Üldine
2
Postitused
1
Kasutajad
0
Reageerimised
325
Vaatamised
13/08/2009 4:05 p.l.
Kas alla 3 aastase lapse ema peab tulema ületunnitööd tegema, kui asutuses on näiteks puhkenud tulekahju? Või on ikkagi ainult kokkuleppel, isegi vääramatu jõu korral??? Tänud ette!
13/08/2009 8:53 p.l.
Peab kui pole vastuolu hea usu põhimõtetega.
§44. Ületunnitöö
(4) Tööandja võib töötajalt vastavalt hea usu põhimõttele nõuda ületunnitöö tegemist tööandja ettevõtte või tegevusega seotud ettenägematute asjaolude tõttu, eelkõige kahju tekkimise ärahoidmiseks.
(5) Käesoleva paragrahvi lõikes 4 sätestatud ületunnitöö tegemist ei saa nõuda alaealiselt, rasedalt ja töötajalt, kellel on õigus rasedus- ja sünnituspuhkusele.