Jäta menüü vahele
vanemahüvitis
 
Notifications
Clear all

vanemahüvitis

7 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
277 Vaatamised
(@Eleri)
Joined: 19 aastat tagasi
Postitused: 3
Topic starter   [#4375]

Tere!

Olen töötanud ametlikult 2006 aasta detsembrist alates ja tänaseks kokku 9 kuud. Arst kirjutas mulle tõendi, et tervist kahjustav töö, seega jääb aastatuluks see 8 kuud. Sünnitan järgmine aasta aprillis. Kas see loeb midagi, et ma pole töötanud 12 kuud? Mulle öeldi, et kuna ei ole 12 kuud töötanud, siis hakkan saama miinimumi. Kuidas võiks olla, kas keegi teab täpsemalt?



   
Tsiteeri
 Mari
(@Mari)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui jääd praegu haiguslehele, hakkad vanemahüvitiseks saama praegust palka. Kui aga jääd lihtsalt koju, jagatakse sinu 8 kuu palk 12-ga (st kogu aasta tulugaga) ja sel juhul saad vanemahüvitist ca 2/3 praegusest palgast.



   
ReplyTsiteeri
 Mari
(@Mari)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

St teisel juhul hakkad vanemahüvitist saama kas 2/3 praegusest palgast või miinimumpalka vastavalt sellele, kumb on suurem.



   
ReplyTsiteeri
(@Eleri)
Joined: 19 aastat tagasi
Postitused: 3
Topic starter  

No minu arust peaks ka nii olema aga käisin huvi pärast haigekassas küsimas ja sealt öeldi mulle, et aluseks võetakse 12 kuud ja kui seda pole täis töötanud siis viiakse vanemahüvitis miinimumini, mis sest et 8 kuud on mul tulu olnud. Ja nüüd siis ei teagi mida teha - kas võtta praegusest firmast, kus olen siis tervist kahjustava töö tõttu töövõimetuslehel, lõpparve ja minna ametlikult mujale tööle et aasta tulu saaks täis või võin jääda rahulikult lihtsalt ikka haiguslehele ja saan pärast emapalgaks 8 kuu tulu/ 12.



   
ReplyTsiteeri
(@molly)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

mina saan asjast aru nii,et kui sinu 8 kuu töötasu jagada 12 kuuga ja see keskmine kuu tasu tuleb väiksem kui riigi kuupalga alammäär siis hakkad saama seda kuupalga alammäära.kui aga suurem, näiteks teenid kuus 10000 krooni, 8x10000:12=6667.-, siis saad sellise raha kuus.



   
ReplyTsiteeri
(@Eleri)
Joined: 19 aastat tagasi
Postitused: 3
Topic starter  

Njah, ikkagi uurisin veel haigekassast, kuidas siis õieti on ja sealt ainult üks vastus - kui pole 12 kuud haigekassale minu pealt sotsmaksu tasutud, siis pole nagu mingi kindlustusnorm täis ja saan miinimumi järgi. Nii et vahet ei ole, et 8 kuud olen saanud u 14 000 ametlikku palka.
Tänan vastamast Molly ja Mari!



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Haigekassa maksab sünnitushüvitist.
http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/synnitus/
t öövõimetuslehel oldud aeg läheb maha.

Vanemahüvitist maksab pensioniamet.
http://www.ensib.ee/frame_pensionid.html



   
ReplyTsiteeri