Jäta menüü vahele
Vanemahüvitis
 
Notifications
Clear all

Vanemahüvitis

2 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
560 Vaatamised
 Eq
(@Eq)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#8332]

Olin lapsehoolduspuhkusel, laps nüüd 2,5 ja läksin tööle. Soovime uut last, aga kaua peaksin töötama, et vanemahüvitist saada palga järgi? Kas aasta või piisab ka poolest aastast?



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kõik ju oleneb olukorrast:
Vanemahüvitis arvutatakse hüvitisele õiguse tekkimise päevale eelnenud kalendriaasta sotsiaalmaksuga maksustatud tulude järgi. Tuluna arvestatakse töist Eestis sotsiaalmaksuga maksustatud tulu.
Aastatulu jagatakse 12 kuuga, kuid 12 kuust lahutatakse eelnevalt päevad, mil vanem oli haiguslehel, hoolduslehel või rasedus- ja sünnituspuhkusel. Jagatis ongi vanemahüvitise suurus.
http://www.sm.ee/sinule/perele/vanemahuvitis.html

Ise saad arvutada siin http://www.kalkulaator.ee/?lang=1&page=14



   
ReplyTsiteeri