Jäta menüü vahele
Vanemapalk
 
Notifications
Clear all

Vanemapalk

5 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
343 Vaatamised
 Ave
(@Ave)
Joined: 20 aastat tagasi
Postitused: 23
Topic starter   [#3254]

Kuidas käib vanemapalga arvestus?...Lähen selle aasta detsembris dekreeti ja olen aru saanud ,et arvestus käib siis minu 2005 nda aasta sotsiaalmaksustatud tulu järgi...aga täpsemalt kuidas...paluks puust ja punaselt lihtsa´t lahtiseletust!
Ja kui minu mees sooviks taotleda vanemapalka siis poole aasta pärast....millise aasta järgi käib temal arvestus...,kas ka 2005 või 2006 nda järgi!



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Mis tähendab dekreeti? Kui lähed detsembris rasedus -ja sünnituspuhkusele sünnituslehe alusel siis maksab haigekassa sulle sünnitushüvitist reeglina 140 päeva eest ja arvestusse läheb 2005 aasta sots.maksuga maksustatud tulu. Edasi peale rasedus-ja sünnituspuhkust lähed lapsehoolduspuhkusele ja hakad saama vanemahüvitist seega juba 2007 aastal ja arvestusse läheb 2006a. tulu.
SÜNNITUSHÜVITIS:
2005 tulu / 365= kalendripäeva keskmine * 140
VANEMAHÜVITIS:
Aastatulu jagatakse 12 kuuga, kuid 12 kuust lahutatakse eelnevalt päevad, mil vanem oli haiguslehel, hoolduslehel või rasedus- ja sünnituspuhkusel. Jagatis ongi vanemahüvitise suurus, millest maha veel tulumaks.
Mehel kah siis arvestuse aluseks sama aasta mis sul.
------------------------
lisa infot:
Haigekassa
http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/synnitus/
Sotsiaalkindlustus - Vanemahüvitis
http://www.sm.ee/est/pages/index.html
-------------------------

Andmeid oma sm. maksustatud tulude kohta saad vaadata läbi e-maksuameti(interneti panga kaudu näiteks).



   
ReplyTsiteeri
 Ave
(@Ave)
Joined: 20 aastat tagasi
Postitused: 23
Topic starter  

suur tänu !



   
ReplyTsiteeri
 Ave
(@Ave)
Joined: 20 aastat tagasi
Postitused: 23
Topic starter  

üks küsimus veel?
kas sünnitushüvitise arvestamisel ka lahutatakse need päevad ,millal olen olnud haiguslehel.... seda ,et...
SÜNNITUSHÜVITIS:
2005 tulu / 365- haiguslehel oldud päevad = kalendripäeva keskmine * 140 ...?????



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ikka jah töövõimetuslehel oldud aeg maha. Ja veel lõpp summast peetakse kinni ka tulumaks 23%.



   
ReplyTsiteeri