Mitu kuud makstakse emapalka.Laps on sündinud 2006 aasta septembris.Kas 1,3 aastat, või 1,8 aastat.
Uurisin juba välja, aga tekkis uus küsimus.Kui emapalk lõpeb ära selle aasta septembris, kas siis uue seaduse kohaselt mis pikendab vanemahüvitise maksmist 4 kuu võrra saan ma alates 2008 aasta jaanuaris 2 nädala eest lisaks emapalka ja vahepeal olnud kuude eest (okt, nov, dets 2007 a.)ei maksta midagi.Või peab tegema avalduse pensioniametisse.
Pikemalt saavad hüvitist ka need vanemad, kelle õigus hüvitisele lõpeb 2007. aastal, kuid 1. jaanuaril 2008 on rasedus- ja sünnituspuhkuse algusest möödunud vähem kui 575 päeva. Neile vanematele hakatakse uuesti hüvitist maksma kuni 575 päeva täitumiseni rasedus- ja sünnituspuhkuse algusest. Vahepealse perioodi eest enne jaanuari 2008 hüvitist tagantjärgi ei maksta. Hüvitise saamiseks tuleb esitada uus taotlus pensioniametile.
http://www.sm.ee/est/pages/index.html