Olen siin foorumis esimest korda. Tunnen ennast rumalana kuid esitan siiski küsimuse: kui nt emapalk netona on 6600.- krooni, siis millisest palganumbrist alates seda summat vähendatakse kui ma lapsehoolduspuhkuse ajal tööle läheksin? Lugesin küll seadust kuid liitmine, jagamine ja lahutamine seaduse teksti järgi jäid mulle arusaamatuks, et mis summa see ikkagi oleks...
Tänan!
kui saad palka kuni 2480.- kuus ei vähendata vanemahüvitist üldse.kui rohkem siis ,selline näide oli kusagil: vanemahüvitis 6000.- palk 3000.-; (6000+3000):1,2-3000=4500.-; 6000-4500=1500.- saad vähem vanemahüvitist.
pane oma numbrid asemele ja arvuta
Töötamine ja tulu saamine vanemahüvitise maksmise ajal
Vanemahüvitise saamise ajal võib vanem töötada. Kui töötasu jääb alla 2480 krooni kuus, siis vanemahüvitis ei muutu. Suurema töötasu ja ka varasemal perioodi eest tulu saamise korral, sh töötasu või preemia saamisel varasema töö eest, hüvitist vähendatakse vastavalt järgmisele valemile. Uus hüvitis = (hüvitis+tulu)/1,2 - tulu. Vanemahüvitist ei maksta, kui tulu ületab 12 400 krooni kuus. Tulu saamise korral tuleb sellest teavitada pensioniametit igal kuul, mil tulu saadi. Kui pensioniametit tulu saamisest ei teavitata, tehakse hüvitisesaajale ettekirjutus vanemahüvitise tagasimaksmiseks, kuna andmed tulude kohta saab pensioniamet hiljem ka Maksu- ja Tolliameti andmebaasist. Pensioniametil on õigus rakendada ka sunniraha määramist.
Füüsilisest isikutest ettevõtjate puhul vanemahüvitis tulu teenimisel ei vähene.
http://www.sm.ee/est/pages/index.html