Dekreetpuhkus algab 21 jaanaur.Puhkust saada koos dekreedi ajaga 3+11 =14 kp. Soov jääda enne dekreeti puhkusele, ei taha üldes tööle minna jaanaris aga 5 puhkuse päeva jääb puudu, et minna puhkusele 30 detsember ja saada puhkuse raha kätte detsembris ja jaanauris ei pea tööle minema (saab suurema emapalga). Kuidas asi vormistada ja mis nõuanded, lihtsalt ei taha jaanauris tööl olla seda 3 tööpäeva. Palun aidake. Kas haiguslehe saab kergesti puhkuse ja dekreedi vahele või kuidas.
Lihtsalt on kopp ees tööl olemisest ja tahan juba koju jääda, ei suuda enem.
Millal algab sinu uus tööaasta. Kui enne 19.12.07, siis rasedal on õigus enne dekreeti välja võtta kogu jooksva tööaasta puhkus 28 pv. Ei ole vaja mingit haiguslehte, võid puhkusele minna 19.12.07 - 18.01.08 (loe kalendripäevad igaks juhuks üle, riiklikud pühad jäta välja) ja siis kohe 21.01.08 sünnituspuhkusele.
See vastus on sulle antud ühes teises foorumis.
Puhkuse saad võtta ENNE dekreeti.
Ja dekreeti võid jääda vahemikus 70 kuni 30 päeva enne sünnituse tähtaega.
KASULIK on jääda puhkusele jaanuari 1.tööpäevast ja jälgida et puhkusetasu laekuks kindlasti 2007-nii suurendad 2007a keskmist st oma sünnitushüvitist (dekreediraha) ja vanemahüvitist)
anne,
kui sa copyd siia teiste inimeste poolt kirjutatud vastuseid, siis oleks viisakas ka autoritele viidata.
Esimesel tööaastal on õigus puhkus välja võtta enne dekreeti täies mahus ,sõltumata töötatud ajast.Järgnevatel tööaastatel ikka vastavalt väljateenitud puhkus.
mari, sul ei ole õigus. Puhkust teise ja järgnevate aastate eest antakse täies ulatuses tööaasta kestel. Puhkust osadeks jaotada võib vaid poolte kokkuleppel.
ah ja oh
Kui oled jooksva tööaasta puhkuse(reeglina 28 klp) juba ära puhanud siis pole sul enam midagi nõuda enne rasedus-ja sünnituspuhkust.
Kui ah ja oh kirjutab, et tal puhkust saada 3+11 pv, siis tõenäoliselt uus tööaasta siiski on alanud.
uus tööaasta algab 8 detsember 2007 (puhuks 3 kp) ja dekreedi aja eest puhkus 11 kp. Nii vastati töökoha raamatupidamisest. Ei soovitatud puhkust ette võtta ( st, 28 kp puhkust kogu tööaasta eest), sest kui peale lapsehoolduspuhkust sinna tööle tagasi ei lähe siis tuleb rohkem kasutatud puhkus tagsi maksta. ( siin oli allpool ka selline küsimus ja seal soovitati ka puhkust ette mitte kasutada.) võibolla kasutan siis puhkust ette 5 pk. ,et mitte jaanauris tööle minna. Praegu arvan et puhkan 02 jaanaur kuni 15 jaanuar ja puhkuse raha küsin kätte detsembris ja 16-21 jaanaur ehk saab haiguslehe või võtan siis puhkust juurde, aega ju on detsembri lõpini mõelda.
Tänan vastajaid, kes soovib võib oma arvamused siia veel kirja panna.
Ilusat sügist kõigile.
rasedale peab andma puhkust kui uus tööasta on alanud kui ta seda soovib täies mahus ( 28 kp), kui soovib kasutada vähem siis kasutab vähem.
Teiste töötajatega on nii, et võib anda aga ei pea andma puhkust täies ulatuses 28 kp. kui uus tööaasta on just alanud. Põhjenduseks just see, et kui töötaja töölt lahkub peab osa /rohkem puhatud puhkus/ ettevõttele tagasi maksma.
Ise arvestan seda, et töötaja ei puhkaks rohkem ette kui 14 kalendripäeva. meil on see kirjas sisekorraeeskirjades, et puhkust võib ette saada kuni 14 kalendripäeva. Sai kirjutatud just tööinspektsiooni nõudmisel. Ja veel on seal kirjas, et rohkem puhatud puhkus 3 kalendripäeva ei kuulu töötajalt sissenõudmisele, jääb ettevõtte kanda.
Need muudatused said tehtud seoses kohtulehendiga, kus viidati just sellele et need küsimused on ettevõttes reguleerimata.
Vastus kaldus küll teemast kõrvale, aga arvanet tööandja ei pruugi sinult tagasi nõuda rohkem puhatud puhkust , mis tegelikult tuleb 3 kalendripäeva, sest Laup. ja pühap. enne dekreeti saad puhkuse ära lõpetada. puhkad täiendavalt 16,17,18 jaanaur. 19 ja 20 LP.