Olen fie ja sooviks oma igakust palka nädiata 10000 krooni kuus. Mis maksud mul sellega kaasnevad ja millal ma neid makse maksma peaksin?
FIE ei maksa (ei näita) omale palka, vaid tal on tulem s.o. tulude ja kulude vahe. Maksad igakuiselt maksudena sots. maksu min. määralt ning aasta lõpul tulemilt (kasumilt)21% + 33%.
FIE on kohustatud pidama raamatupidamise arvestust ning koostama raamatupidamise sise-eeskirjad.
ja need maksud tuleb fiel siis maksta oktoobris?
FIE on kohustatud maksma maksustamisperioodi kestel sotsiaalmaksu avansilisi makseid jooksva kvartali eest vähemalt kolmekordselt sotsiaalmaksuseaduse (SMS) §-s 2¹ sätestatud kuumääralt (2000 kroonilt) arvutatud summas (SMS § 9 lg 3 p 1), mis on 1980 krooni kvartalis (2000 x 3 x 33%). FIE peab 2007.a. maksustamisperioodil tasuma avansilisi makseid neljal tähtajal:
- 15. märtsiks I kvartali eest 1980 krooni
- 15. juuniks II kvartali eest 1980 krooni
- 15. septembriks III kvartali eest 1980 krooni
- 15. detsembriks IV kvartali eest 1980 krooni
Kokku aastas 7920 krooni
Loe palun maksu-ja tolliameti lehelt ja tee endale asi selgeks
Sirje poolt copyga toodud sm av.maksed on 2007 aasta omad, 2008 aastal kuumäär 2700 ja kv. makse 2673.-
Aasta tulemilt maksud(sm.33%, kpm2% ja tm 22%või21% olenevalt deklareerimise aastast) tuleb tasuda 01.okt.-ks.
Infot FIE tegemiste kohta neti lehtedel küll ja küll pead enesele teema selgeks tegema kui juba ettevõtlusega alustasid.
Vabandan, et olin alles 2007.aastas.
Aga loe läbi http://www.emta.ee/?id=1361 Tegevust alustava FIE ABC