Jäta menüü vahele
FIE-ks hakkamine
 
Notifications
Clear all

FIE-ks hakkamine

3 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
337 Vaatamised
(@Sander)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#2718]

Olen riigiametnik ja seadus lubab mul ka peale selle hakata FIE-ks. Olles riigiametnik maksan kõiki makse. Kui hakkan lisaks veel FIE-ks, kas siis pean kõiki makse topelt maksma. Sellest saan muidugi aru, et tulumaksu peab maksma, aga sots maksu ja töötuskindlustus.



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Jah FIE-na maksad aasta tulemilt tulumaksu, sotsiaalmaksu ja kui oled liitunud siis ka kogumispensionimaksu, töötuskindlustusmaksu FIE oma tuludelt ei pea maksma.



   
ReplyTsiteeri
(@Sipsi)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui alustad FIE-na nüüd, siis ei pea sa aasta lõpuni midagi maksma, kuna praegune tööandja maksab sinu eest kõik maksud ära (eeldusel, et sa ikka teenid rohkem kui miinimumpalk). Järgmise aasta alguses teed deklaratsiooni ja siis pead ettevõtluse deklaratsiooni järgi juba maksma nii sots.maksu, tulumaksu kui pensionikindlustust. Summad selguvad alles deklaratsiooni vormistamisel.



   
ReplyTsiteeri