Olen riigiametnik ja seadus lubab mul ka peale selle hakata FIE-ks. Olles riigiametnik maksan kõiki makse. Kui hakkan lisaks veel FIE-ks, kas siis pean kõiki makse topelt maksma. Sellest saan muidugi aru, et tulumaksu peab maksma, aga sots maksu ja töötuskindlustus.
Jah FIE-na maksad aasta tulemilt tulumaksu, sotsiaalmaksu ja kui oled liitunud siis ka kogumispensionimaksu, töötuskindlustusmaksu FIE oma tuludelt ei pea maksma.
Kui alustad FIE-na nüüd, siis ei pea sa aasta lõpuni midagi maksma, kuna praegune tööandja maksab sinu eest kõik maksud ära (eeldusel, et sa ikka teenid rohkem kui miinimumpalk). Järgmise aasta alguses teed deklaratsiooni ja siis pead ettevõtluse deklaratsiooni järgi juba maksma nii sots.maksu, tulumaksu kui pensionikindlustust. Summad selguvad alles deklaratsiooni vormistamisel.