Olen firmas töötanud pea aasta. Nüüd asun firmas teisele ametikohale. Töölepingusse on pandud punkt, mille kohaselt olen uuesti katseajal, samas olen katseaja läbinud. Ja tööstaai arvutamist tahetakse ka rakendada uue lepingu sõlmimise ajast. On see õige?
sisuliselt tegemist on üleviimisega teiselt ametikohale (kas töötaja või tööndja algatusel), mis vormistatakse reeglins töölepingu lisana , see on töölepinhu muutmine. Katseaja aga rakendamine on lubatud ainult töölepingu sõlmimisel, mitte töölepingu muutmisel
ka tööastaazi arvutamise alguseks on ainult tööle asumise päev antud firmas, kõik mu on ebaseaduslik.
Katseaega võib rakendada ainult uue ametikoha peal (kui uute kohustustega hakkama ei saa siis tagandatakse tagasi vanale kohale). tööstaazi aga küll ei tohi uuesti arvestama hakata
Meerike! millele su jutt tugineb? kas, a la "naised saunas rääkisid" ...
100% nõus nendega, kes ütlevad,et katseaega saab panna ainult lepingu sõlmimisel s.t. üks kord!
meerike, kui tööandja edutab töötajat, järelikult on ta hinnanud tema tööoskused ja otsustanud, et töötaja saab uue tööga hakkama, muidu jääks kõik nagu on. nii, et nõus, katseaega rakendatakse 1 kord töölepingu sõlmimisel.
Kui tööandja pole veendunud, et töötaja saab uuega hakkama võiks poolte kokkuleppe olemasolul lõpetada vana leping ja sõlmida uus. Sel juhul kaotab aga töötaja nii staai, kui peab jälle katseaega läbima.