Jäta menüü vahele
Haigusleht ja puhku...
 
Notifications
Clear all

Haigusleht ja puhkus

4 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
241 Vaatamised
(@Marina)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#4573]

Mul abikaasa töötab aasta aega ühes firmas. Kevadel sai puhkuse 2 nädalat. Kuna on kehv tervis, aasta jooksul mitu korda olnud haiguslehel. Septembris kirjutas puhkuse avalduse ja siiani ei ole teda puhkusele lubatud. Ülemusega normaalselt rääkida ei ole võimalik, tema jutt on sa oled piisvalt pikalt haiguslehel olnud, ei olegi sellepärast puhkust vaja anda. Tahtsin täpsustada kuidas arvutatakse tööaastat mille eest on puhkusepäevi saada. Kas reaalne aasta või see aeg mis on reaalselt töötatud, ehk siis välja arvatud haiguslehel oldud aeg?

Tänan



   
Tsiteeri
(@Sirje)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Puhkuseseadus sätestab:
Kui tööandja ei tee puhkuste ajakava töötajale teatavaks on töötajal õigus jääda puhkusele töötaja poolt valitud ajal, teatades sellest tööandjale kirjalikult ette vähemalt kaks nädalat.
Puhkust arvestatatakse tööaasta eest (s.h. haiguslehel oldud aeg).



   
ReplyTsiteeri
(@marina)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Aitäh

Muidu oligi puhkusesoov pandud aasta alguses juba graafikusse. Ja teisi töötaiaid lausa saadetakse puhkusele, aga minu abikaasat ei lubata.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui puhkus puhkuseajakavas paigas siis töötaja läheb lihtsalt sellest kuupäevast puhkama ja kõik.



   
ReplyTsiteeri