Jäta menüü vahele
kas isa saab ka lap...
 
Notifications
Clear all

kas isa saab ka lapsepäevi?

4 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
1,087 Vaatamised
 rain
(@rain)
Joined: 23 aastat tagasi
Postitused: 7
Topic starter   [#278]

tere!küsimus selline,et seadus on vist ette näinud ,et kui on alla 3aastane laps siis saab välja võtta aastas 3puhkepäeva??ja kas see võimalik kui naine on lapsehooldus puhkusel samal ajal?



   
Tsiteeri
 Eha
(@Eha)
Joined: 23 aastat tagasi
Postitused: 71
 

Esiteks on õigus saada alla 3 aastase lapsega 6 päeva täiendavat lapsepuhkust ja seda olenemata sellest , kas lapse sünnipäev on enne või pärast puhkust. Puhkust võib kasutada nii ema kui isa. Kui ema on hetkel lapsehoolduspuhkusel, siis peaks ema töökohast saama sellise tõendi, mis ütleb, et ta pole sellel tööaastal neid päevi kasutanud. Kui ema ei tööta, siis saab seda tõendada koopiaga tööraamatust.



   
ReplyTsiteeri
 rain
(@rain)
Joined: 23 aastat tagasi
Postitused: 6
 

aitähh ja sooviks veel teada kuidas ma selle soovi tööandjale esitama pean,kuna meie firmas pole keegi seda kasutanud ja kas need päevad on tasustamata?



   
ReplyTsiteeri
 Eha
(@Eha)
Joined: 23 aastat tagasi
Postitused: 71
 

Selle puhkuse saamiseks peab kirjutama avalduse, et palun mulle võimaldada täiendav lapsepuhkus sellest kuupäevast selle kuupäevani(võib viidata EV Puhkuseseadusele § 30). Juurde lisada nagu öeldud tõend abikaasa töö kohast või koopia tema tööraamatust. Kui peate tõestama lapse vanust, siis koopia lapse sünnitunnistusest. Makstakse selle puhkuse eest 66,00 krooni päev, mis hiljem tööandjale riigieelarve vahenditest hüvitatakse.



   
ReplyTsiteeri