Lp. palk.ee
Jäin 17.02.2003 dekreetpuhkusele peale seda järgnes lapsehoolduspuhkus.
Lapsehoolduspuhkusel olen veel vähemalt kaks aastat aga 2002.a. puhkus on mul välja võtmata ( ja puhkuse raha selle aja eest saamata). Kas mul on õigus kätte saada see rahana või kuidas need asjad käivad ??
...ning kas eelmise 2002.a. puhkuse kätte saamiseks tuleks kirjutada mul avaldus ?
Ette tänades !
Teil on täielik õigus lapsehoolduspuhkus vahepeal katkestada (Puhkuseseadus § 29 lg 3)ja korraline puhkus võtta. Põhipuhkust antakse sel juhul täies ulatuses s.t. 28 kalendripäeva ning samuti on õigus saada koos põhipuhkusega ka täiendav lapsepuhkus 6 päeva. Avalduses märkige kindlasti ka, et neid päevi tahate ja esitage tööandjale koopia lapse
sünnitunnistusest.Puhkuseraha arvestamisel (v.a. 6 päeva, mille eest makstakse 6x66,00=396,00) võetakse aluseks sel juhul kuue eelneva kuu töötasu. Kui Te ajavahemikul 01-17.02.03 töötasite ja saite palka, siis see võetaksegi aluseks. Kui aga ei töötanud, siis toimub arvestus Teie lepingujärgsest töötasust.