Töötasin täiskohal ühes firmas töölepingu järgi ja ka teises kohas paar korda nädalas paar tundi käsunduslepingu järgi, mis lõpeb maikuus. Esimesest kohast koondati, kas käsunduslepingu olemasolu tähendab seda et töötuna arvesse ei võta ja töötukassa ei maksa midagi ka ?
Jah niikaua kuni sul käsundusleping kehtiv ei saa sa end tööturuametis töötuna arvele võtta ja seega ei maksta midagi.
Õige on:
Siis tuleb sul vaadata võlaõigusseadust.
§ 631. Käsunduslepingu erakorraline ülesütlemine
Kumbki lepingupool võib nii tähtajalise kui tähtajatu käsunduslepingu üles öelda käesoleva seaduse §-s 630 sätestatut järgimata, kui ilmneb, et kõiki asjaolusid arvesse võttes ja mõlema lepingupoole huvisid kaaludes ei või oodata, et lepingut üles öelda sooviv pool jätkaks käsunduslepingu täitmist kuni ülesütlemistähtaja või lepingu tähtaja möödumiseni või käsundi täitmiseni.
Aga kui sul on näiteks suhe mtü ga siis saab MTÜ arvele võtta ja isegi eurotoetused on võimalikud .Väike eurotoetus on 50 000.max 2 M kahe aasta jooksul.kas oled kõlbulik?