1.juulist saab koondada ka rasedat.Kas sel juhul ei saa ma ka sünnituseelset ja järgset haiguslehte?
Mul sama mure,siis hakatakse ju rasedaid just koondama,mis sellest 140 päeavast saab,mis teistele enne sünnitust antakse... Kas mul on niikaua haigekassakindlustus kui töötukassa mulle toetust maksab??
Kas te olete uut TLS lugenud?
Olen lugenud vaid artikleid ja sealt ma nii aru olen saanud.Aga palun kas oskad öelda, kas ma sel juhul,kkui olen koondatud, ei saagi haiguslehte raseduse korral?
Koondada rasedat ei saa ja seega on teil olematu sünnitushüvitise probleem.
§ 93. Rasedaga või väikelast kasvatava isikuga töölepingu ülesütlemise erisus
(1) Tööandja ei või töölepingut rasedaga või naisega, kellel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust, või isikuga, kes kasutab lapsehoolduspuhkust või lapsendaja puhkust, üles öelda koondamise tõttu, välja arvatud tööandja tegevuse lõppemisel või tööandja pankroti väljakuulutamisel, kui tööandja tegevus lõpeb.
(2) Tööandja ei või töölepingut rasedaga või naisega, kellel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust, üles öelda töötaja töövõime vähenemise tõttu.
(3) Käesoleva paragrahvi lõigetes 1 ja 2 sätestatut kohaldatakse üksnes juhul, kui töötaja on teavitanud tööandjat oma rasedusest või rasedus- ja sünnituspuhkuse õigusest enne ülesütlemisavalduse kättesaamist või 14 kalendripäeva jooksul pärast seda. Tööandja nõudmisel peab töötaja esitama rasedust kinnitava arsti või ämmaemanda tõendi.
Tänan vastuse eest.Planeerin rasedust ja kuid kardan, et saan just-just koondamise teatise, seega kui jään rasedaks hiljemkui 14 päeva peale teatise kättesaamist jääb koondamine jõusse,Kas sel juhul ei saa ma ka haiguslehte peale sünnitust? Palun aidake.
sünnituslehe saad siis kui sul on kehtiv tl.pole tööd pole haiguslehte.saad vanemahüvitist alates sünnikuupäevast