Jäta menüü vahele
katseajal lepingu l...
 
Notifications
Clear all

katseajal lepingu lõpeta

16 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
1,059 Vaatamised
(@toivo)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#2074]

Olen töötanud jaemüügiga tegelevas firmas 2 kuud ja nüüd soovib tööandja lõpetada lepingu enne tähtaja lõppu nö.ebarahuldavate tulemuste pärast.Kas tööandja peaks teatama mulle sellest kirjalikult ja põhjendusega ning mitu päeava ta seda varem peaks tegema? Samas ka see,et tööandja ei ole tegelikult töölepingut ametlikult sõlminud, töö sisekorraeeskirju tutvustanud jne Kas võib seda punkti nimetada kui TLS`i paragrahvi 113 rikkumisena.PALUN AIDAKE-kuna tunnen ,et ülem on minu vastu ülekohtune ja ma ei ole teadlikult midagi valesti teinud



   
Tsiteeri
(@kertsu)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

milline oli teievaheline kokkulepe tööle
asumisel kas määratud või määramata ajaks?
siis oskan paremini vastata.



   
ReplyTsiteeri
(@kertsu)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kuna tööandja viitab katseajale siis peaks olema määramata ajaks sõlmitud tööleping.
Kui kirjalikult lepingut sõlmitud ei ole
siis loetakse töölepingu sõlmimise päevaks
tööleasumise päev.
Seaduse järgi määrab katseaja tulemuse tööandja ainuisikuliselt aga mingi põhjenduse peaks viisaks tööandja ikka tooma.
Kui polnud kirjalikku töölepingut siis võid väita et ei teadnudki millised on sinu täpsed tööülesanded,sest ülesanded peavad töölepingus kirjas olema või on siis koostatud ametijuhend.



   
ReplyTsiteeri
(@lepatriinu)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

kui kirjalikult sõlminud ei ole, ei ole ka katseaega!



   
ReplyTsiteeri
 Maie
(@Maie)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Katseaja määramisel ei ole määrav , kas tööleping on määramata ajaks või määratud ajaks.(alus: EVTLS kommenteeritud väljaanne)



   
ReplyTsiteeri
(@Merle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

toivo, kuidas tööandja sulle palka maksis? palga fikseerimiseks on ju tööleping või selle lisa(d).
ebarahuldavate tulemuste pärast töölepingu lõpetamise üle on palju vaieldud. üldjuhul minnakse käed taskus minema, kuid asju on antud arutada ka töövaidluskomisjonile. seda tasub teha, kui on olemas kindlad faktid/tõendid, mis räägivad eelpoolnimetatud ebarahuldavate tulemuste vastu, mis andsid alust töölepingu lõpetamiseks katseajal.
kui teaks rohkem, oskaks ka rohkem aidata.



   
ReplyTsiteeri
(@Merle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

palga kohta küsisin selle pärast, et pangakonto väljavõte on tõend sinu saadud palga kohta, kui peaks tekkima vaidlus, et töölepingut ei ole. seda enam, kui sul puudus(b) kahepoolselt allkirjastatud ametijuhend, mis määrab sinu tööülesanded, ei saa ka töölepingut lõpetada ebarahuldavate tulemuste tõttu.
ma mäletan, et lugesin üht riigikohtu lahendit, kus tööandja kaotas taolise vaidluse TVK-s. otsin üles, töövaidluses on sulle sellest kindlasti kasu, kui asi nii kaugele peaks minema.



   
ReplyTsiteeri
(@Merle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

...st tööandja kaotas TVK-s, kaebas asja edasi kohtusse ja kaotas ka seal.



   
ReplyTsiteeri
(@toivo)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

tänan nöuannete eest. esimene kuu maksis sulas. ja selgus ,et ta vormistas mind tööle alles kuu aega hiljem. aga selle kuu eest pole palka saanud. vähemalt uurisin ,et haigekassa on olemas. ehk siis maksis mustalt.kindlateks faktideks on ma arvan ,et kaastöötajad ,kui peaks töövaidluskomisjoni asi minema.



   
ReplyTsiteeri
 mh
(@mh)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Seda vahvam tööandjale..ümbrikupalkadest on kindlasti ka maksuamet huvitatud.



   
ReplyTsiteeri
(@kaaskannataja)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Olen samas seisus, et töölepingut ei sõlmitud kirjalikult, aga vallandati katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu. Põhjuseks tõi tööandja ebamäärase "iseloom ei sobi". Ometi ei tehtud töö kohta mitte mingisuguseid etteheiteid ja ettevõttele oli töötajat hädasti vaja. Kas siis tõesti pole mingeid seadusi, mis kaitseks töötajaid selliste "nägu ei meeldi" suhtumiste eest?



   
ReplyTsiteeri
(@toivo)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

minas oovitaks pöördud "kaaskannataja" TVK poole ja las nemad teevad siis selgeks kes kellele liiga tegi ja ,kes seadusi ja eeskirju rikkus.



   
ReplyTsiteeri
(@kaaskannataja)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Olen juba dokumendid sisse andnud ja ootan nüüd kannatamatult istungit.
Üldse tundub, et katseaeg on üks segane asi ja hea võimalus töötajast valutult vabaneda (s. t. tööandjale valutult. Mida tunneb töötaja, see ei huvita küll kedagi). Töötajad on selles suhtes küll kaitseta jäänud.



   
ReplyTsiteeri
(@Merle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kohtud ja töövaidluskomisjonid nõuavad tööandjalt detailseid selgitusi ja tõestusi ning kui tööandja neid veenvalt esitada ei suuda, tunnistatakse töölepingu lõpetamine ebaseaduslikiks.

Kasulikud lingid:

http://sekretar.ee/35959art

http://www.raamatupidaja.ee/index.php? teema=403&artikkel=6787

http://www.ibs.ee/ibs/juura/toooigus/tl_lopet_katseaj a_neg.html



   
ReplyTsiteeri
(@muskel)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Järelikult olete viletsad töötajad.



   
ReplyTsiteeri
Leht 1 / 2